DOLAR 9,31760.6%
EURO 10,82970.72%
ALTIN 528,950,50
BITCOIN 5778102,38%
İzmir
19°

PARÇALI AZ BULUTLU

02:00

YATSI'YA KALAN SÜRE

ADH’de kanser tedavisinde başarılı sonuçlar elde edildi

ADH’de kanser tedavisinde başarılı sonuçlar elde edildi

ABONE OL
Haziran 29, 2021 07:21
ADH’de kanser tedavisinde başarılı sonuçlar elde edildi
0

BEĞENDİM

ABONE OL
ADS 740X90

Aydın Devlet Hastanesi pandemi döneminde de önemli cerrahi girişimlere imza atmaya devam ederken, pankreas, özefagus ile mide kanserlerinin erken tanısında ve cerrahi tedavi uygulamalarında başarılı sonuçlar alındı.

Aydın Devlet Hastanesi Gastroenteroloji Kliniği ve Genel Cerrahi Kliniği bünyesindeki Gastrointestinal Sistem Cerrahisi ile Onkolojik Cerrahi Birimleri’nin ileri teknolojiyi kullanarak birlikte çalışmalarının sonucunda, pankreas, özefagus ve mide kanserlerinin erken tanısında ve cerrahi tedavi uygulamalarında başarılı sonuçlar alındı.

Gastroenteroloji Cerrahi Uzmanı Op. Dr. İlter Kırmızı ve ekibi pandemi döneminde diğer hasta gruplarına ek olarak pankreas, özefagus ve mide kanserlerinin cerrahi tedavisini uygulamaya devam etti. Pandemi sürecinde Aydın Devlet Hastanesi’nde toplamda 5 özefagus kanseri, 18 mide kanseri ve 6 pankreas kanseri tanılı hastanın cerrahi tedavileri başarı ile gerçekleştirildi. Bu komplike ameliyatların Aydın Devlet Hastanesi bünyesinde başarılı bir şekilde gerçekleştiriliyor olması, hastaların erken dönemde tanılarının konularak hızlıca tedavi süreçlerinin başlamasına yardımcı olurken, başka merkezlere ulaşım esnasında hastaların tedavilerindeki gecikmelerin de önüne geçildi.

Aydın Devlet Hastanesi’nden yapılan açıklamada, “Hastanemiz, gerek donanım gerekse de deneyimli bir ekibe sahip olması açısından, bu tür ileri düzey cerrahi girişimleri güvenle yapabilmektir.

Pandemi sürecinin sonlanması ile birlikte bu cerrahi girişimler artarak devam edecektir” denildi.


En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
rk
rk