DOLAR 17,8990 -0.01%
EURO 18,3465 0.19%
ALTIN 1.029,10-0,42
BITCOIN 410096-4,56%
İzmir
30°

AÇIK

13:15

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

Bakan Özer, Özel Eğitim Ve Rehabilitasyon Merkezlerinin Dernek Ve Federasyon Başkanlarını Kabul Etti
  • İzmir Haberleri
  • Genel
  • Bakan Özer, Özel Eğitim Ve Rehabilitasyon Merkezlerinin Dernek Ve Federasyon Başkanlarını Kabul Etti

Bakan Özer, Özel Eğitim Ve Rehabilitasyon Merkezlerinin Dernek Ve Federasyon Başkanlarını Kabul Etti

ABONE OL
Temmuz 28, 2022 11:00
Bakan Özer, Özel Eğitim Ve Rehabilitasyon Merkezlerinin Dernek Ve Federasyon Başkanlarını Kabul Etti
0

BEĞENDİM

ABONE OL
ADS 740X90

Bakan Özer, Özel Eğitim Ve Rehabilitasyon Merkezlerinin Dernek Ve Federasyon Liderlerini Kabul Etti

Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer, özel ihtiyaçlı bireylerin eğitim aldığı merkezlerin bağlı bulunduğu dernek ve federasyon liderleriyle bir ortaya geldi.

Bakan Özer, özel ihtiyaçlı bireylerin daha düzgün bir eğitim almalarını sağlamak maksadıyla kurum ve kuruluşlarla iş birliği içinde

MEB Tevfik İleri Salonu’nda gerçekleşen toplantıda konuşan Bakan Özer, özel ihtiyaçlı bireylerin daha uygun bir eğitim almalarını sağlamak hedefiyle kurum ve kuruluşlarla iş birliği içinde olduklarını kaydederek “Özel eğitime muhtaçlığı olan, rehabilitasyona muhtaçlığı olan çocuklarımızın nasıl daha nitelikli eğitim almasını sağlayabiliriz, bunun sıkıntısındayız. Bakanlık olarak hem Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğümüz hem de Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğümüz sizlerle ağır istişare hâlinde çalışıyor. Biz de arkadaşlarımızın sizlerle yapmış olduğu toplantılar sonucundaki raporları kıymetlendirerek süreçleri nasıl güzelleştirebiliriz? Çalışma şartlarını nasıl daha âlâ hâle getirebiliriz? Bunun uğraşı içindeyiz.” tabirlerini kullandı.
Özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerinin şartlarının güzelleştirilmesiyle ilgili uzun vakittir bir çalışma yürüttüklerini belirten Özer, “Özellikle birden fazla pürüzü olan çocuklarımızın daha fazla ders saatiyle süreçlerde eğitim alması çok değerli. Bu kapsamda sizlerden gelen ve bizim de gerekliliğine inandığımız talepleri kıymetlendirerek, inşallah, sizlerin şartlarını çok daha düzgün hâle getirmek için elimizden gelen her türlü dayanağı vereceğiz.” diye konuştu.

Toplantıda özel ihtiyaçlı bireylerin eğitim aldığı merkezlerde çocukların daha nitelikli eğitim almalarını sağlamak gayesiyle görüş alışverişinde bulunuldu.

Özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerinin temsilcileri de yapılan istişareler sonucunda Bakanlığın çok süratli hareket ettiğini vurgulayarak “Meslek liseleri, okul öncesi eğitimin yaygınlaştırılması ve özel eğitim başta olmak üzere birçok alana el attınız. Bilhassa eğitim hizmetleri konusundaki istişarelerimizin anında karşılık bulduğunu görüyor,  çok süratli karar alma süreçlerinde sonuç aldığımızı görüyoruz. Bunlardan ötürü müteşekkiriz. Ayrıyeten bizleri kabul ettiğiniz için bölümümüz ismine, kurumlarımız ismine çok teşekkür ediyoruz.” tabirlerini kullandılar.
Toplantıda özel ihtiyaçlı bireylerin eğitim aldığı merkezlerde çocukların daha nitelikli eğitim almalarını sağlamak hedefiyle görüş alışverişinde bulunuldu.
Toplantıya; Bakan Yardımcısı Nazif Yılmaz, Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürü Kemal Varın Numanoğlu, Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürü Ömer İnan ile 17 özel eğitim ve rehabilitasyon merkezinin bağlı bulunduğu dernek ve federasyon temsilcisi katıldı. (BSHA)

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
rk
rk