DOLAR 17,8735 -0.2%
EURO 18,4607 0.85%
ALTIN 1.031,29-0,21
BITCOIN 4273853,47%
İzmir
32°

PARÇALI AZ BULUTLU

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Bergama Ticaret Odası Batı Anadolu serbest bölgesine hazırlanıyor

Bergama Ticaret Odası Batı Anadolu serbest bölgesine hazırlanıyor

ABONE OL
Aralık 15, 2021 09:20
Bergama Ticaret Odası Batı Anadolu serbest bölgesine hazırlanıyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL
ADS 740X90

Bergama Batı Anadolu serbest bölgesine hazırlanıyor.

 

Bergama Aşağıkırıklar Mahallesi’nde faaliyete başlayacak olan Batı Anadolu Serbest Bölgesi bilgilendirme toplantısına Bergama Ticaret Odası ev sahipliği yaptı.

Bölge iş insanlarının yoğun katılımıyla düzenlenen toplantının açılış konuşmasını yapan BERTO Başkanı Fikret Ürper; “BASBAŞ ile birlikte bölgemiz hızla değişip gelişecek. Bu gelişme, büyük bir istihdam açığı yaratacak. Burada önemli olan nokta, bu istihdamın nasıl sağlanacağı konusu. Eğer vasıfsız olan iş gücümüzü hızlı bir şekilde vasıflı hale getirebilirsek, BASBAŞ, bölgemizdeki binlerce insana büyük bir istihdam sağlayacaktır. Hep birlikte bunun için çalışmalıyız. Bugün burada, Bergama, Dikili ve Kınık’ı da içine alan bölgemizi ilgilendiren büyük bir gelişme için bir araya geldik. Hepimizi ilgilendiren bu büyük adım için düzenlediğimiz bu toplantıda yer alan tüm katılımcılara geldikleri için teşekkür ediyorum” dedi.

Bergama Ticaret Odası Batı Anadolu serbest bölgesine hazırlanıyor

Bu haber hoşunuza gidebilir.

Ardından sözü alan Bergama Belediye Başkanı Hakan Konuştu;

“Bergamamıza kurulacak olan BASBAŞ, 20 Bin insan için istihdam kapısı olacak. Kurulacak olan bu serbest bölge, Bergama’yı ve bölgemizi değiştirecek. Bu süreçte başarılı çalışmaları ve tecrübeleriyle ESBAŞ’ın bizlerle olması çok önemli. Tüm katılımcılara teşekkür ediyorum” dedi.

Ardından bir sunum yapan ESBAŞ CEO’su Dr. Faruk Güler;

“Bugün Ege Serbest Bölgesi’nde 22 Bin kişi çalışıyor. ESBAŞ’ın bulunduğu Gaziemir, Türkiye’nin en hızlı büyüyen ilçesi unvanına sahip. Bu da ESBAŞ’ın yarattığı büyük istihdam alanı sayesindedir. İşte Bergama’da kuracağımız BASBAŞ ile birlikte de bu olacak. Adım adım burada büyük bir istihdam sağlanacak. İlk olarak makina, elektrik, metal işleme ve doğrama gibi sektörlerde iş yapanların işleri BASBAŞ ile birlikte hızlanacak. Dikili, Kınık ve Bergama’da büyük değişimler olacak. Yerel yönetimler bu planlamaları şimdiden yapmalı. Özellikle Bergama’daki sanayi sitesi hızlı bir şekilde geliştirilmeli çünkü bu konuda çok büyük ihtiyaç doğacak. Yine BOSBİ’ye kurulacak olan bir meslek lisesi veya çıraklık eğitim merkeziyle de bu istihdam açığına hızlı bir şekilde insan yetiştirebiliriz. Beni bir haberci gibi düşünebilirsiniz. Tüm bunları ESBAŞ ile Gaziemir’de yaşadık, şimdi BASBAŞ ile de bu bölge yaşayacak. Hep birlikte tüm bu gelişmelere hazırlıklı olmalıyız” dedi.

 

 

Bizi instagram’dan takip edebilirsiniz.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
rk
rk