DOLAR 17,9597 -0.02%
EURO 18,3159 -0.02%
ALTIN 1.031,070,00
BITCOIN 4276262,58%
İzmir
32°

PARÇALI AZ BULUTLU

13:15

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

Buca Belediyesi’nde Yetki Gaspı

Buca Belediyesi’nde Yetki Gaspı

ABONE OL
Mayıs 27, 2022 10:54
Buca Belediyesi’nde Yetki Gaspı
0

BEĞENDİM

ABONE OL
ADS 740X90
TÜM BEL- SEN, “Belediye bürokratları tarafından hedef seçilmiş, çeşitli düzeyde saldırılara, baskı ve mobbinglere maruz kalmıştır. Bu türden anti demokratik ve hukuk dışı saldırılar maalesef ki son dönemde Buca Belediyesi’nde yaşanmaya başlanmıştır.” dedi.

Sendika Buca Belediyesi ile ilgili yaptığı açıklamada, “TÜM BEL SEN, 30 yıldır Buca Belediyesi emekçilerinin hak ve özgürlükleri için mücadele etmiş, etmeye de devam etmektedir. TÜM BEL SEN, siyasal iktidarların yanında zaman zaman da Belediye bürokratları tarafından hedef seçilmiş, çeşitli düzeyde saldırılara, baskı ve mobbinglere maruz kalmıştır. Bu türden anti demokratik ve hukuk dışı saldırılar maalesef ki son dönemde Buca Belediyesi’nde yaşanmaya başlanmıştır.” dedi.

 

“Zayıflatılmaya Çalıştılar”

Sendika açıklamanın devamında, “Buca Belediyesinde 2022 yılı Toplu Sözleşme görüşmeleri sürecinde, TÜM BEL SEN belediye yönetiminin her dediğini kabul etmediği için bazı yetkililer tarafından örgütlülüğü zayıflatılmaya çalışılmış; üyelerimiz tehdit, baskı, mobbing ve dayatmalarla istifa ettirilip, belediye yönetimindeki bazı kişilerin arka bahçesi gibi kullandığı yandaş adındaki uydu Sendikaya üye olmaya zorlanmaya başlanmıştır. Yine aynı süreçte yandaş adındaki bu “uydu sendika”nın temsilcileri tarafından Sendikamız TÜM BEL SEN hakkında yalan yanlış dedikodular çıkarılırken yine Buca Belediyesi’ nin bazı bürokratları ve İnsan Kaynakları Müdürü, Sendikamıza üye listelerini vermeme, üye formlarımızı işleme almayı geciktirme gibi uygulamalara imza atarak, bireysel konum ve çıkarları uğruna örtülü bir şekilde yandaş sendikaya destek sunarak TÜM BEL SEN’in Buca Belediyesinde yetki kaybı yaşamasına çalışmıştır.” ifadelerini kullandı.

Tüm Haberlere Ulaşmak İçin Tıklayınız 

Buca Belediyesi'nde Yetki Gaspı

 

“Sendikamızın bu hukuk dışı uygulamaya itiraz etmesine rağmen gerekli düzeltme yapılmadı”

Sendikanın açıklaması ise devamında şu şekilde devam etmiştir;

Sendikamız TÜM BEL SEN’in Buca Belediyesi’ nde yetki kaybı yaşaması için her türlü anti demokratik ve etik dışı yollara başvuran yandaş ve bu sözde sendikayı arka bahçesi gibi kullanan ilgili Müdürler, yetki tespit sürecinde de hali hazırda Sendikamız üyesi olan 8 emekçi, üyelikten çekilmeye ilişkin herhangi bir dilekçe vermemiş olmasına rağmen üyesi oldukları TÜM BEL SEN

yerine keyfi bir şekilde yandaş sendikaya sayılmıştır. Sendikamızın bu hukuk dışı uygulamaya itiraz etmesine rağmen gerekli düzeltme yapılmaması üzerine 5 emekçi arkadaşımız bu uygulamanın Sendikal tercih iradelerine yönelik hukuk dışı bir müdahale olduğu gerekçesiyle kişisel dilekçe vermişlerdir. Ancak maalesef ki yetki sürecinde masada olan Buca Belediyesi bürokratları bu hukuksuzluğu düzeltmemiştir. Sendikamıza ve üyelerimize yönelik bu anti demokratik ve hukuk dışı uygulamalar, emek mücadelesini bölmeye çalışarak bürokratların her dediğine biat eden uydu ve yandaş yapılar yaratma amaçlıdır. Bu şekilde emekçileri siyasi iktidarın da istediği gibi “kapı kulu” haline getirmeyi amaçlayanlara ve buna alet olan sözde sendikacılara tek sözümüz TÜM BEL SEN dün olduğu gibi bugün de emekçilerin gerçek emek örgütü olarak her türlü haksızlığın ve hukuksuzluğun karşısında duracak, Buca Belediyesinde ve tüm yerel yönetimlerde emekçilerin hak ve özgürlükleri için yılmadan mücadele etmeye devam edecektir.

İnstagram hesabımız

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
rk
rk