DOLAR 9,77041.71%
EURO 11,39221.74%
ALTIN 563,861,88
BITCOIN 6066702,98%
İzmir
16°

PARÇALI BULUTLU

12:53

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

Diksiyon, sunuculuk ve spikerlik eğitimi başladı

Diksiyon, sunuculuk ve spikerlik eğitimi başladı

ABONE OL
Haziran 14, 2021 12:41
Diksiyon, sunuculuk ve spikerlik eğitimi başladı
0

BEĞENDİM

ABONE OL
ADS 740X90

Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Gençlik Meclisi, gençlerin geleceğine ışık tutacak diksiyon, sunuculuk ve spikerlik eğitimi başlattı.

Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Gençlik Meclisi, Pamukkale Halk Eğitimi Merkezi işbirliğinde diksiyon, sunuculuk ve spikerlik eğitimi başlattı. 80 saat sürecek olan eğitimler 5 Temmuz’da sona erecek. Eğitimlerde, heyecanın kontrol altına alınması, nefes eğitimi ile soluğun denetim altına alınması, sesin etkili kullanımı, ses eğitimi, ses tonunun ayarlanması, konuşma kuralları, konuşma aygıtına esneklik kazandırma, akıcı ve anlaşılır konuşma, dil alıştırmaları, beden dilinin etkin kullanımı konularında dersler verilecek. Gençlik Meclisi Başkanı Tunahan Birden, “Gençlerimizin geleceklerine ışık tutacak olan her konuda eğitimler veriyoruz. Eğitimlerimizden yararlanmak isteyen ve etkinliklerimize katılmak isteyen genç gönüllüleri Kent Konseyi Gençlik Meclisi çatısı altında toplanmaya davet ediyoruz. Tüm projelerimizde bizlerden desteklerini esirgemeyen Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’a teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

Doğru iletişim teknikleri anlatılacak

Pamukkale Halk Eğitimi Merkezi Diksiyon, Sunuculuk ve Spikerlik Eğitmeni Pelin Ekiz ise, “Gençlere doğru ve etkili konuşma, telaffuzlarında daha estetik bir dil kullanabilmeleri için eğitimler vereceğiz. Bunun yanı sıra günlük hayatımızda sağlık açısından büyük önem taşıyan nefes çalışmaları yapıyoruz. Dil, dudak ve çene egzersizleri, seslendirme ile ilgili çalışmalar yapacağız. Ayrıca doğru iletişim teknikleri ve doğru beden dilini nasıl kullanacaklarını anlatacağız. İş görüşmesi, CV hazırlama, mülakat teknikleri, etkili sunum teknikleri ile ilgili çalışmalar da yapacağız” dedi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
rk
rk