DOLAR 15,8769 0.2%
EURO 16,8435 -0.21%
ALTIN 945,160,54
BITCOIN 4681770,45%
İzmir
27°

AÇIK

03:46

İMSAK'A KALAN SÜRE

Gaziemir Belediyesi’nden Kadınlara Destek!

Gaziemir Belediyesi’nden Kadınlara Destek!

ABONE OL
Şubat 6, 2022 20:07
Gaziemir Belediyesi’nden Kadınlara Destek!
0

BEĞENDİM

ABONE OL
ADS 740X90
Jale Erol, Gaziemir Belediyesi’nin Sevgi Yolu’nda kadınlara destek amaçla tahsis ettiği alanda kadınlarla birlikte ürettikleri el emeği ürünleri satarak gelir ediyor.

Gaziemir Belediyesi’nin kadınlara destek amaçlı açtığı alanda birçok kadın el emeği ürünler satarak gelir elde ediyor. Birçok kişi hem eğlenerek hem de yaptığı el işi ürünlerle gelir elde edebiliyor.

Down sendromlu üç çocuğunu büyük bir özveriyle yetiştiren, kurduğu dernekle down sendromlu çocuğu olan ailelere destek olan Jale Erol, kadınlara “Hayatta baş edilemez hiçbir şey yok. Ben yapacağım dediğinizde, buna inandığınızda her şeyi yaparsınız. Yeter ki kadınlar sokağa çıksın, hayatta daha fazla rol alsın” çağrısı yapıyor. İlk çocuğu down sendromlu olarak dünyaya gelen Jale Erol, doktorunun ‘’Hemen hamile kalmalısın’’tavsiyesine uyarak ikinci çocuğuna hamile kalıyor. Ancak ikinci çocuğu da, üçüncü çocuğu da aynı hastalıkla dünyaya geliyor.

Gaziemirli Kadınlar Engel Tanımıyor!

Üç çocuğunu hayatın her alanında söz sahibi yapan Jale Erol, kendisiyle aynı kaderi paylaşan ailelere destek olmak için Zihinsel Engellileri Topluma Kazandırma Derneği’ni kuruyor. Dernekte yürüttüğü faaliyetlerle ailelerin zorlukları aşmalarına ve çocuklarının hayata katılmalarına yardımcı oluyor.

Bu habere dikkat

Kadınlara belediye desteği

Belediyenin Sevgi Yolu’nda tahsis ettiği alanda kadınlarla birlikte ürettikleri el emeği ürünleri satarak gelir elde etiklerinin altını çizen Jale Erol şöyle konuştu: “Belediyenin tahsis ettiği bu alanda ürettiğini satan; kocası kalp hastası olan, üniversiteyi bitirmiş işsiz çocuğu, işsiz kocası olan kadınlar var. Hayat, çok zor. Madem belediye bize böyle bir imkân vermiş, evde oturmanın bir anlamı yok. Kadınlar gelip burada çalışacak, hem sıkıntısını unutacak hem de gelir elde edecek. Ben kadınları sokağa çıkarmak için çok uğraştım ve çıkardım. Hayatta baş edilemez hiçbir şey yok. Ben yapacağım dediğinizde, buna inandığınızda her şeyi yaparsınız. Yeter ki kadınlar sokağa çıksın, hayatta daha fazla rol alsın. Biz kadınlar istersek yaparız!”

Gaziemirli Kadınlar Engel Tanımıyor!

Instagram Hesabımız

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
rk
rk