DOLAR 16,5331 -2.11%
EURO 17,5011 -1.92%
ALTIN 970,77-2,13
BITCOIN 342316-5,60%
İzmir
31°

AZ BULUTLU

20:47

AKŞAM'A KALAN SÜRE

İzmir’de İşten Çıkarma Eylemi !

İzmir’de İşten Çıkarma Eylemi !

İzmir’de İşten Çıkarma Eylemi

ABONE OL
Kasım 17, 2021 21:17
İzmir’de İşten Çıkarma Eylemi !
0

BEĞENDİM

ABONE OL
ADS 740X90

İşten Çıkartma ! İzmir’in Aliağa ilçesindeki bir konteyner liman şirketinde çalışan 5 işçi, iddialara göre sendika üyesi olduğu gerekçesiyle işte çıkarıldı. İşten çıkarmalar, mesai arkadaşları tarafından protesto edildi.

İzmir’in Aliağa ilçesindeki bir konteyner liman şirketinde çalışan işçiler ve sendika temsilcileri, 5 mesai arkadaşının işten çıkarılmasını protesto etti. İşçilerin sendika üyesi olduğu gerekçesiyle çıkarıldığı iddia edilirken, çok sayıda kişi fabrika önünde toplanarak duruma tepki gösterdi.
Liman-İş Sendikası Genel Başkan Yardımcısı Musa Kizir, sendikanın yetki belgesini aldığını, fabrika yönetiminin mahkeme kararını tanımadığını iddia etti. Çalışanlara baskı yapıldığını öne süren Musa Kizir, 5 kişinin haksız yere işten çıkarıldığını ifade etti.

Bu haber hoşunuza gidebilir.

Suç duyurusunda bulundular

Sendikanın anayasal bir hak olduğunu aktaran Liman-İş Sendikası İzmir Şube Başkanı Serdar Akdoğan da, suç işlendiğini ve savcılığa konu hakkında suç duyurusunda bulunduklarını ifade etti.
Hak-İş İzmir İl Başkanı Gültekin Şimşek ise işçilere hitaben yaptığı konuşmada, “İş verenlerin baskısı sizi yıldırmasın. Emin olun her zaman emek ve emekçi kazanacaktır. En zor şartlarda hiç sendikalı olamaz yerlerde bizler var olduk. Bundan sonrada var olmaya devam edeceğiz. Ancak bunu hiç bir zaman unutmayın, birlikte olduğumuz sürece kazanacağız” dedi

Eyleme sendikaya bağlı işçilerin yanı sıra, diğer sendika kollarından yetkililer katıldı.

İZMİR'DE İŞTEN ÇIKARILAN İŞÇİLER İÇİN EYLEM

Bizi instagram’dan takip edebilirsiniz.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
rk
rk