DOLAR 9,31180.5%
EURO 10,82440.66%
ALTIN 528,790,47
BITCOIN 5778801,83%
İzmir
19°

PARÇALI AZ BULUTLU

05:47

İMSAK'A KALAN SÜRE

Jandarma yolcu taşıtlarını yolcu gibi binip denetledi

Jandarma yolcu taşıtlarını yolcu gibi binip denetledi

ABONE OL
Haziran 18, 2021 09:01
Jandarma yolcu taşıtlarını yolcu gibi binip denetledi
0

BEĞENDİM

ABONE OL
ADS 740X90

2021-2023 Karayolu Trafik Eylem Planı kapsamında Jandarma Trafik personeli sorumluluk alanından geçen şehirlerarası ve şehir içi yolcu taşımacılığı yapan otobüs şoförlerini sivil olarak seyir halindeyken denetledi.

Denizli’de belirlenen noktalardan veya terminallerden biletli olarak, sivil kıyafetle yolcu gibi araca binen Jandarma Trafik personeli yolculuk boyunca şoförün ve yolcuları denetledi.

Yolcu ve sürücünün emniyet kemerini takıp takmadığını, şoförün seyir halinde cep telefonu ile görüşüp görüşmediğini, şerit ihlali, hatalı sollama yapıp yapmadığını, kırmızı ışıkta geçip geçmediğini, sigara içip içmediğini, hız kurallarına riayet edip etmediğini ve genel olarak trafik kurallarına uyup uymadığını kontrol etti.

Denetlenen araç güzergâh üzerinde belirlenen noktada diğer Jandarma Trafik Timi tarafından durdurulurken, araçta seyahat eden denetim personeli kendisini tanıtarak, yolculuk boyunca şoförün yaptığı kural ihlalleri söyledi.

Hatalı sürücülere gerekli ceza işlemlerin uygulanmasını, diğer yolculara da kendi güvenlikleri için emniyet kemerlerini mutlaka takmalarının önemi, şoförün yaptığı kural ihlallerini 112, 155 ve 156 numaralı hatlara bildirmeleri gerektiği anlatıldı.

Bu zamana kadar yapılan denetimlerde genel olarak şoför ve ön tarafta oturan yolcuların emniyet kemerini takmadıkları, şoförün seyir halinde iken cep telefonu ile görüşme yaptığı tespit edildi.

Benzer denetimlerin yılsonuna kadar yapılan planlamalar doğrultusunda devam edeceğini belirten Jandarma yetkilileri trafik kazalarının ve bu kazalar sonucunda yaşanan can kayıpları ve yaralanmaların azaltılabilmesi için her türlü denetimin artarak devam edeceğini belirtti.


En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
rk
rk