Daha fazla hava durumu tahmini: İstanbul hava durumu

Kınık’ta 100. Yıl Coşkusu Sokaklarda

Kınık’ta 100. Yıl Coşkusu Sokaklarda

Kınık Belediyesi, Cumhuriyet’in 100. yılını muhteşem bir programla kutladı. Beş gün süren etkinlikler, şiir dinletilerinden konserlere, koro performanslarından gençler ve çocuklarla buluşmalara kadar çeşitli etkinliklerle doluydu.

Kınık’ın yerel sanatçısı Fırat Tanır’ın yazıp, Kınık Belediye Korosu ve Kınıklılarla seslendirdiği “100. Yıl Marşı” Cumhuriyetin 100. yılına damgasını vurdu. Ayrıca, Kınık Belediye Başkanı Dr. Sadık Doğruer’in desteğiyle YouTube’da paylaşılan bu marşın klibi, 29 Ekim’de izleyicilerle buluştu.

29 Ekim günü saat 19:23’te, Kınık Belediyesi, Fırat Tanır ve Kınık Belediye Korosu’nun seslendirdiği 100. Yıl Marşı, Kınık sokaklarında coşkuyla yankılandı. Daha sonra Haluk Levent’in seslendirdiği “İzmir Marşı” ile de vatandaşlar coşkulu anlar yaşadı.

Ayrıca, 29 Ekim akşamı saat 20:23’te gerçekleşen Fener Alayı ve Kortej Yürüyüşü’ne binlerce vatandaş katıldı. Bu etkinlikle günün anlam ve önemi vurgulandı.

Başkan Doğruer, kutlamaların ardından yaptığı açıklamada, “Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün de söylediği gibi ‘Cumhuriyeti ve onun gereklerini yüksek sesle anlatınız. Bunu yüreklere yerleştirmek için elverişli olan hiçbir durumu kaçırmayınız.’ fikriyle bu yola çıktık. Şanlı 100. yılımızı kutlarken bu coşkuyu yediden yetmişe tüm hemşerilerimizin paylaşması için elimizden geleni yaptık. Eşsiz vatanımızın nice yüzyıllar boyunca var olmasını temenni ediyor, kutlamalarımızda emeği geçen tüm hemşerilerimize teşekkürlerimi sunuyorum. 100. yılımız kutlu olsun” dedi.(izmirhaberleri.net)

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: