DOLAR 17,9597 -0.02%
EURO 18,3159 -0.02%
ALTIN 1.031,070,00
BITCOIN 4276262,58%
İzmir
32°

PARÇALI AZ BULUTLU

13:15

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

Koronavirüs Vakaları Artıyor

Koronavirüs Vakaları Artıyor

ABONE OL
Ağustos 1, 2022 09:12
Koronavirüs Vakaları Artıyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL
ADS 740X90

Koronavirüs hadiseleri artıyor eKonsey Dahiliye Kısım Sorumlusu Dr. Jan Klod Kayuka: “Alacağımız tedbirlerle koronavirüs artışını durdurabiliriz” 

Kişiye özel sağlık tavsiyeleri veren Online Medikal Danışmanlık Platformu eKonsey.com online sağlık platformu Dahiliye Kısım Sorumlusu Dr. Jan Klod Kayuka, artan koronavirüs olayları hakkında açıklamalarda bulundu. Son periyotlarda COVID-19 pandemisine ilişkin yeni varyantların ortaya çıkması nedeniyle koronavirüs salgınını tekrardan gün yüzüne çıktığını belirten Dr. Kayuka, “Tedbirlerin azalması, olayların artmasına neden oldu. Varyantları denetim edemesek de kendi kendimize alacağımız tedbirlerle bu artışı durdurabiliriz. Bilhassa aşılarımızı yaptırılarak, hastalığa yakalanma riskini azaltabiliriz” dedi.

Prof. Dr. Tibet Erdoğru tarafından kurulan ve şahsa özel sağlık meselelerine yönelik tavsiye niteliğinde kararlar veren online medikal müşavere platformu eKonsey.com, artış gösteren bireye özel bakım talebine; bilgi, deneyim ve çoklu bakış ideolojisiyle benimsediği bütüncül tıbbi yaklaşımla karşılık veriyor. Online medikal müşavere platformu eKonsey.com’un Dahiliye (İç Hastalıklar) Kısım Sorumlusu Dr. Jan Klod Kayuka, yeni COVID-19 varyantları nedeniyle son haftalarda artan koronavirüs hadiselerine karşı değerli açıklamalarda bulundu.

Dr. Jan Klod KayukaDünya Sağlık Örgütü (WHO) Avrupa Bölge Yöneticisi Dr. Hans Kluge’nin, Avrupa genelinde yaşanan COVID-19 hadise sayılarında son haftalarda görülen artış hasebiyle sonbahardan itibaren virüsle çabanın uygunca zorlaşabileceği ikazında bulunduğunu söyledi.

Üçüncü Doz Aşı Biontech Yapılması Öneriliyor

Son devirlerde COVID-19 pandemisine ilişkin yeni varyantların ortaya çıkması nedeniyle COVID-19 tekrar gündemimizde diyen Dr. Kayuka, “Ortaya çıkan BA.4 ve BA.5 alt varyantı evvelki formlara benzemekle birlikte hasta etme etkenine sahip önemli bir virüs. Toplumumuzda bilhassa üçüncü doz aşıyı yaptıranlar ortasında 18 yaşın üzerinde olanların sayısı, yüzde 33 civarında. Bu virüsün bizi hasta etme ihtimali çok daha yüksek. Salgının başlarında meyyit bir virüs aşısı olan Sinovac aşısını yaptırdık. Bu nedenle de bu aşının hastalıktan muhafaza potansiyeli çok düşük. Münasebetiyle iki doz aşı yaptıranların hastalığa yakalanma riski daha yüksek olması nedeniyle üçüncü doz aşının Biontech yaptırılması öneriliyor” diye konuştu.

Varyantları Denetim Edemesek de Tedbir Almak Elimizde

Tedbirlerin azalması ve özensiz davranılmasının hadiseleri artırdığını söyleyen Dr. Kayuka, “Varyantları denetim edemiyoruz lakin tedbir almak bizim elimizde. Olayların artmasına karşın vefat sayısının az olması ise mutasyonun bulaş özelliğinin artması öldürücülüğün ise azalmasına bağlı” dedi. (BSHA – Bilim ve Sağlık Haber Ajansı)

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
rk
rk