DOLAR 15,9957 0.41%
EURO 17,0768 0.19%
ALTIN 951,210,28
BITCOIN 469232-3,61%
İzmir
24°

AÇIK

13:06

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

Meteoroloji Gününe Özel Fotoğraflar Yarışacak

Meteoroloji Gününe Özel Fotoğraflar Yarışacak

ABONE OL
Şubat 16, 2022 08:39
Meteoroloji Gününe Özel Fotoğraflar Yarışacak
0

BEĞENDİM

ABONE OL
ADS 740X90
Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Dünya Meteoroloji günü sebebiyle fotoğraf yarışması düzenliyor.

Kütahya Meteoroloji Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, en güzel doğa ve meteorolojik olayların fotoğraflarının sergileneceği yarışmada birinci olacak esere 5 bin lira para ödülü verileceği belirtildi.
Erken uyarı ve erken eylem afet riskinin azaltılması için hidrometeoroloji ve iklim bilgileri konulu fotoğraf yarışmasının amacı, konunun öneminin benimsetilmesi ve bilgi düzeyinin arttırılmasına yönelik hususları sağlamak. Ayrıca Genel Müdürlüğün katılacağı tüm sergi ve fuarlarda yarışmaya katılan eserleri sergileyerek meteoroloji bilincini vatandaşlara aktarmak.

Bu habere dikkat 

Meteoroloji gününe özel fotoğraflar yarışacak
Tüm profesyonel ve amatör fotoğrafçıların katılabileceği yarışmaya katılımcılar en fazla 3 eserle katılabilecek. Fotoğrafların uzun kenarı 40 santimi geçmeyerek, kısa kenarı 18 santimden kısa olmayacak. 300 dpi çözünürlükte baskısı alınarak Meteoroloji Genel Müdürlüğüne gönderilecek. Eserler orijinal olup üzerlerinde oynanmış olmayacak. Fotoğrafların üzerinde herhangi bir imza ya da isim olmayacak. Her fotoğrafın arkasına katılımcının adı soyadı açık adresi ve telefon numarası yazılı olacak. Fotoğraflar 4 Mart 2022 tarihine kadar Meteoroloji Genel Müdürlüğü Destek Hizmetleri Dairesi Başkanlığı’na gönderilecek.
Ödül töreni 23 Mart 2022 tarihinde Meteoroloji Genel Müdürlüğünün yapılacak olup, konaklama ise törenin yapılacağı ildeki müdürlükçe yapılacaktır.
Yarışmada birinci olan fotoğrafa 5 bin, ikinci olan fotoğrafa 4 bin, üçüncü olan fotoğrafa 3 bin lira para ödülü verilecek. Dereceye girenlerin dışında uygun görülen eser sahipleri teşvik için mansiyon ile ödüllendirilecek.

İnstagram Hesabımız

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
rk
rk