DOLAR 17,9125 0.06%
EURO 18,3436 0.18%
ALTIN 1.030,53-0,28
BITCOIN 410733-4,38%
İzmir
30°

AÇIK

13:15

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

Sağlık Eğitimi Hangi Avantajları Sağlıyor ?

Sağlık Eğitimi Hangi Avantajları Sağlıyor ?

ABONE OL
Temmuz 31, 2022 11:00
Sağlık Eğitimi Hangi Avantajları Sağlıyor ?
0

BEĞENDİM

ABONE OL
ADS 740X90

Sağlık eğitimi hangi avantajları sağlıyor?

13 kısımda sağlık profesyonelleri yetişiyor…

Hastalıkların tanılanması, tedavi ve rehabilitasyonu konusunda üst seviye bilgi birikimi ve uygulamalı eğitimlerle donatılan sağlık profesyonelleri, sağlık bilimleri fakültelerinde eğitim görüyor. Prof. Dr. Arif Aktuğ Ertekin, Üsküdar Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi’nde 13 kısımda sağlık profesyonellerinin donanımlı bir biçimde topluma hizmet verecek halde yetiştirilmesini hedeflediklerini söyledi. Yüksek lisans ve doktora programları ile uzmanlaşma imkanlarının sunulduğu fakültede ayrıyeten öğrenciler yan kol ve çift anadal imkanlarından yararlanabiliyor.

Üsküdar Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Arif Aktuğ Ertekin, sağlık bilimleri fakültesinde eğitim görmenin sağladığı avantajlara değindi. Prof. Dr. Arif Aktuğ Ertekin, sıhhatin insan vücudu, ruhu ve toplumsal bağlantıları açısından tam bir yeterlilik hali olduğunu belirterek hayat süreci içinde bu uygunluk hallerinde bozulmalar olabildiğini söyledi.

13 kısımda sağlık profesyonelleri yetiştiriliyor

İnsanın bir bütün olduğunu kaydeden Prof. Dr. Arif Aktuğ Ertekin, “Bir sistemdeki hastalık başka sistemleri de etkileyebilmekte ve sonuçta tüm varlığımız etkilenebilmektedir ki bunun örneklerini yaşadığımız pandemi sürecinde gördük ve görmekteyiz. İnsan sistemlerindeki hastalık ve sağlık durumlarını bu bahiste eğitim almış meslek kümeleri incelemektedir. Üniversitemiz Sağlık Bilimleri Fakültesi bünyesinde yer alan 13 kısımda, sağlık durumu, hastalıkların tanılanması, tedavi ve rehabilitasyonu konusunda üst seviye bilgi birikimi ve uygulamalı eğitimlerle deneyimlendirilmiş sağlık profesyonelleri topluma hizmet verecek biçimde yetiştirilmektedir.” dedi.

Prof. Dr. Arif Aktuğ Ertekin, Sağlık Bilimleri Fakültesi bünyesindeki Beslenme ve Diyetetik, Çocuk Gelişimi, Lisan ve Konuşma Terapisi, Ebelik, Ergoterapi, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon, Hemşirelik, İş Sıhhati ve Güvenliği, Odyoloji, Ortez ve Protez, Perfüzyon, Sağlık İdaresi ve Toplumsal Hizmetler lisans kısımlarında, alanlarında ehil ve tecrübeli öğretim vazifelileri ile teorik ve uygulamalı eğitimler verilerek lisans sürecini tamamladığını söyledi.

Yüksek lisans ve doktora programlarıyla uzmanlaşabilirler

Ayrıca öğrencilerine yüksek lisans ve doktora programları ile alanlarında uzmanlaşma ve akademisyenlik seçenekleri de sunulduğunu kaydeden Prof. Dr. Arif Aktuğ Ertekin, kelamlarını şöyle tamamladı:

“Odyoloji dışındaki tüm kısımlarımızda yüksek lisans, Lisan ve Konuşma Bozuklukları Terapisi, Hemşirelik, İş Sıhhati ve Güvenliği ile Sağlık İdarenin kısımlarında ise doktora programlarımız bulunmaktadır. Üniversitemizde yan kısım ve çift anadal programları da bulunmakta olup öğrencilerimizin talep etmeleri halinde birbirine yakın meslek kolları için avantajlı bir seçim olabilmektedir.” (BSHA)

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
rk
rk