DOLAR 17,9645 0.1%
EURO 18,5463 0.01%
ALTIN 1.031,36-0,12
BITCOIN 430517-2,41%
İzmir
30°

AÇIK

13:15

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

Türk Sağlık-Sen: Tüm sağlık çalışanları eşit olana kadar mücadele edeceğiz…
  • İzmir Haberleri
  • Gündem
  • Türk Sağlık-Sen: Tüm sağlık çalışanları eşit olana kadar mücadele edeceğiz…

Türk Sağlık-Sen: Tüm sağlık çalışanları eşit olana kadar mücadele edeceğiz…

ABONE OL
Aralık 2, 2021 19:41
Türk Sağlık-Sen: Tüm sağlık çalışanları eşit olana kadar mücadele edeceğiz…
0

BEĞENDİM

ABONE OL
ADS 740X90

Türk Sağlık-Sen İzmir bugün yaptığı basın açıklamasında, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından açıklanan zammın, sadece uzman ve pratisyen hekimleri kapsamasına tepki gösterdi.

 

Türk Sağlık-Sen İzmir Başkanı Şenol Atçı yaptığı konuşmada; “Dün yapılan zamlarda yine sağlık çalışanları yok sayılmıştır. Sağlık çalışanları kahramanca dört bir yandan vatandaşlarımıza hizmet etmek ve sağlığını korumak için gözünü hiç kırpmadan fedakarca mücadele veriyor. Bu mücadeleye destek vermek yerine, yapılan bu yanlışla sağlık çalışanlarını üzmenin, kırmanın ve motivasyonlarını düşürmenin akılla izahatı olmadığını görmek bu kadar zor olmamalı.” dedi.

 

Tüm sağlık çalışanlarına eşit olunmalı

Diğer bir sözünde “Tüm sağlık çalışanlarının ücretine zam yapılmalıdır. Sağlık Bakanı Sayın Fahrettin Koca TBMM’de yaptığı açıklamada pratisyen hekimlere 2500 TL, uzman hekimlere 5000 TL bir zam yapılacağını ifade etmiştir. Doktorların ücretinde zam yapılması zaruridir, bu zaruriyet ebe, hemşire, sağlık memuru, sağlık teknisyeni, ATT, paramedik ve benzeri sağlık çalışanlarının tamamı içinde zaruridir. Tüm meslek mensuplarının ücretlerinde artış yapılmalıdır, çünkü ekonomik olarak tüm çalışanın ciddi kayıpları vardır. Bu durum mutlaka düzeltilmeli, kayıplar telafi edilmelidir. ” ifadelerini kullandı.

Ayrımcılık yaparak, çalışma barışını bozarak bir yere varılamaz. 

Atçı konuşmanın devamında, “Sağlık hizmetleri bir ekip işidir, ekibin büyük bir bölümünü görmezden gelmek, zam doktorlarımız içinde geriye kalan tüm personeller içinde gereklidir. Türk Sağlık-Sen olarak tüm kamu çalışanları için ek zam talep ettiğimiz ve bunu ısrarla uyguladığımız bu dönemde sağlık çalışanları arasında yapılacak bir ayrımı kabul etmemiz mümkün değil. Ayrımcılık yaparak, çalışma barışını bozarak bir yere varılamaz.

Yapılması gereken tek şey, tüm sağlık çalışanları için geçerli ve kapsayıcı bir artıştır. Sayın Bakanı bunu hayata geçirmesi için çaba sarf etmeli, tüm sağlık çalışanlarını sevindirecek bir müjde vermelidir. ” diyerek sağlık çalışanlarına desteğini belirtti.

Bu haber hoşunuza gidebilir.

Sağlık-Sen: Tüm sağlık çalışanları eşit olana kadar mücadele edeceğiz...

 

Hak, hakkı olana er veya geç teslim edilecek.

Buradan bir kez daha hatırlatmakta fayda var. Sağlık çalışanlarına alkış, tebrikler ve dualar için Türk Milletine teşekkür ediyoruz fakat, yöneticilerin de gereğini yapmalarını bekliyoruz. Sağlık çalışanlarının önce sağlığını korumalı, mağduriyetleri giderilmeli ve talepleri hakkaniyet ile karşılanmalıdır. Çalışanın emeğini ve karşılığını çalışana teslim edilmeli, hiçbir sağlık çalışanımızın emeği hiçe sayılmamalıdır.

Türk Sağlık-Sen olarak genel merkezimiz bugün Sağlık Bakanı ve TBMM’ye yapılan bu yanlışlığı düzeltmek adına görüşmeler yapacağını tarafınıza bildirmiş ve aynı zamanda bugün eşzamanlı Türkiye geneli illerde Türk Sağlık-Sen olarak tüm sağlık çalışanlarını kapsayacak adaletli zam verilmesini yüksek bir sesle dile getireceğiz. Türk Sağlık-Sen olarak, sağlık çalışanlarımız adına adaletli bir zam yapılana kadar mücadelemiz devam edecektir. Bir an bile adım atmadan yılgınlık göstermeden mücadeleye devam edeceğiz. Hak, hakkı olana er veya geç teslim edilecek.

Türk Sağlık-Sen sitesine ulaşmak için tıklayın

 

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
rk
rk