DOLAR 13,4229-0.42%
EURO 15,2020-0.49%
ALTIN 792,91-0,07
BITCOIN 474359-1,37%
İzmir

KAPALI

13:20

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

Sokakta Yaşayan Denizlili Ali Eriş’ten Mesaj Var !

Sokakta Yaşayan Denizlili Ali Eriş’ten Mesaj Var !

ABONE OL
Eylül 30, 2021 11:38
Sokakta Yaşayan Denizlili Ali Eriş’ten Mesaj Var !
0

BEĞENDİM

ABONE OL
ADS 740X90

Denizli’den bir insanlık dramı bugün haber sitelerine yansıdı. Denizli’de yaşayan Ali Eriş, babasının tek mirası olan ayakkabı boyacılığını 7 yıldır tüm hayat şartlarına rağmen sürdürüyor. Günde 80 TL kazanan Eriş’in evi olmadığı için sokaklar ona ev sahipliği yapıyor ! Zar zor geçinen Eriş, kimsenin artık eskisi gibi ayakkabısını boyatmadığını söylüyor. 

Sokaklarda Ayakkabı Boyuyor

Denizli’de eski mesleği kasap olan ayakkabı boyacısı 48 yaşındaki Ali Eriş, her gün sokaklarda ayakkabı boyayarak günü geçiriyor. Ayakkabı boyacılığından günlük 80-90 TL kazanıyor. Evi olmadığı için kazandığı parayla ay sonunu getiriyor. Ayakkabı boyacısı Eriş, evi olmadığı için genellikle kurduğu çadırda kalıyor. Babasından kalan tek yadigârın yaptığı mesleğin olduğunu anlatan Eriş, tek geçim kaynağı olan ayakkabı boya kutusunu yanında ayırmıyor. 

Yatağı ve Yorganı Hep Yanında !

Yıllardan Denizli’nin birçok çeşitli noktalarında ayakkabı boyacılığı tezgâhı kurmak suretiyle uzun yıllar ayakkabı boyacılığı yapan Eriş, bu meslek sayesinde hayatta tutunduğunu söyledi. Sürdürdüğü mesleğinden oldukça sevdiğini anlatan Eriş, kimseye muhtaç olmadan, yaşamı yaşamını devam ettirmenin mutluluk verdiğini ifade etti. Eriş, rahatsızlığından dolayı kasap mesleğini bıraktığını ve ayakkabı boyacılığına başladığını söyleyen Eriş, “Geçimimi sağlamak için ayakkabı boyacılığı yapıyorum. Yaklaşık 7 yıldır bu işi yapıyorum. Bu meslek benim baba mesleği ama ben daha önce kasaplık yapıyordum. Rahatsızlanınca bırakmak zorunda kaldım. Çok sıkıntılar çektim ama hayatımdan memnunum. Kimseye muhtaç olmadığım için Allah’a şükrediyorum. Hem maddi hem de sağlık sorunlar yaşıyorum. İlerleyen zamanlarda üstesinden inşallah gelirim. Denizli’yi, çok seviyorum. Burada yaşamak ve çalışmak bana mutluluk veriyor. Hayat mücadelesi vermek çok zor oldu. Ama vazgeçmemek gerek ben yatağım ve yorganımla dışarda yatmakta mutluyum. İnsanlardan tek isteğim biraz duyarlı olsunlar. Hayat paylaştıkça güzel olur. Uzun zamandır sokaklarda yatıyorum. Günlük 8-10 ayakkabı boyuyorum. Artık insanlar eskisi kadar ayakkabılarını boyatmıyor” diye konuştu. Kaynak – İHA

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
rk
rk