DOLAR 17,9125 0.06%
EURO 18,3436 0.18%
ALTIN 1.030,53-0,28
BITCOIN 410733-4,38%
İzmir
30°

AÇIK

13:15

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

Tan Urla’dan Doğayla Uyumlu Modern Köy Yaşamı

Tan Urla’dan Doğayla Uyumlu Modern Köy Yaşamı

ABONE OL
Temmuz 25, 2022 15:12
Tan Urla’dan Doğayla Uyumlu Modern Köy Yaşamı
0

BEĞENDİM

ABONE OL
ADS 740X90

Tan Urla’dan Tabiatla Uyumlu Çağdaş Köy Yaşamı

Tanyer Yapı’nın Urla Bademler’de gerçekleştirdiği Tan Urla projesi, Ege’nin özlenen doğal köy ömrünü çağdaş mimariyle ve toplumsal alanlarla buluşturuyor.

Tanyer Yapı İdare Şurası Lideri Münir Tanyer, bölgenin doğal yapısını koruyarak, topografyaya uygun biçimde konumlanan konutların hem çevreci hem de mimari özellikleriyle farklı bir konsept ortaya koyduğunu söyledi.

Projenin birinci anlarından itibaren imar Nevzat Sayın ile birlikte bölgede ayrıntılı incelemeler ve araştırmalar yaptıklarını lisana getiren Tanyer, insanların kendisini ilişkin hissedebileceği; bölgeyle bütünleşen özel bir projeyi hayata geçirdiklerini kaydetti.

Tanyer Yapı İdare Konseyi Lideri Münir Tanyer

BÖLGEYE KIYMET KATACAK

Projenin pozisyonu ve donatılarıyla hem yurtiçi hem de yurtdışından yatırımcıların ilgisini gördüğüne dikkat çeken Münir Tanyer şu bilgileri verdi: “Yaşam devam ettikçe insanların konut muhtaçlığı da sürecek. Bu nedenle insanların konforu için tabiatla iç içe ömür konseptiyle hareket ediyoruz. Mimar Nevzat Sayın’ın projenin başında belirlediği prensiplerden ve dizaynlardan taviz vermiyoruz. Binaların iç dizaynlarında da tıpkı ihtimamı gösteriyoruz. Tanıtım ofisimizde konuklarımızı ağırlıyoruz. Tan Urla, yarımadaya açılan bir kapı üzerinde ve bölge gelişime çok açık. Seferihisar, Sığacık Körfezi, Azmak Koyu, Çeşme ve Kuşadası aksına da çok yakınız. Proje 20 bin metrekarelik ticari alana sahip. Tan Urla’nın tüm bölgeye paha katacağı ve çekim merkezi olacağı kanaatindeyiz. Toplam 36 ay inşaat mühleti olacak, ama projeyi daha erken bitirmeyi planlıyoruz. 300’e yakın anahtar teslim edeceğiz. Bankalarla garantörlük muahedesi imkanı da sunacağız. Projemiz hem yurt genelinden hem de yurtdışından ağır ilgi görüyor”

DONATILARIYLA DİKKAT ÇEKİYOR

Proje içerisinde toplumsal alanların da öne çıkacağını vurgulayan Tanyer, kelamlarını şöyle sürdürdü: “Tan Urla’da şef restoranları, yöresel yemekler sunan restoranlar, sağlık merkezi, spor salonu olacak. Hem siteye hem de bölge geneline hitap edecek. Toplumsal etkinlikler, toplantı ve şovların yapılabilmesi için bir köy meydanı kuracağız. Çeşitli gereksinimleri karşılanması için sağlık merkezi, eczane, el sanatları, terzi, ayakkabı tamircisi, kreş ve petshop üzere dükkanlar da olacak. Yeşil alan ve hobi bahçelerine de özel değer verdik. Tan Urla’da artık kıymeti giderek daha çok anlaşılan elektrikli araçlar için AC ve DC süratli şarj istasyonları da bulunacak. Güneş gücünü de en aktif formda kullanmak için gerekli altyapıları kuracağız. Peyzaj ve ziraat mühendisleriyle birlikte karar vererek bölgenin bitki yapısına uygun bir çalışma gerçekleştireceğiz. Proje içerisinde bölge iklimine uygun incir, armut ve zeytin üzere farklı meyve ağaçları da dikeceğiz” (BSHA – Bilim ve Sağlık Haber Ajansı) 

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
rk
rk