DOLAR 15,8769 0.2%
EURO 16,8435 -0.21%
ALTIN 945,160,54
BITCOIN 4673050,40%
İzmir
27°

AÇIK

03:46

İMSAK'A KALAN SÜRE

Termal Kameraların Tespit Edemediği Askeri Kıyafet Tasarlayacaklar

Termal Kameraların Tespit Edemediği Askeri Kıyafet Tasarlayacaklar

ABONE OL
Şubat 11, 2022 11:14
Termal Kameraların Tespit Edemediği Askeri Kıyafet Tasarlayacaklar
0

BEĞENDİM

ABONE OL
ADS 740X90
Ege Üniversitesi Tekstil ve Konfeksiyon Araştırma Uygulama Merkezi (TEKAUM) Müdür Yardımcısı ve Tekstil Mühendisliği Öğretim Üyesi Prof. Dr. Arif Taner Özgüney’in  “Orta ve Uzun Dalga Kızılötesi Bölgesinde Tespit İmkanı Azaltılmış Askeri Kamuflaj Yapılarının Geliştirilmesi” projesi, TÜBİTAK TEYDEB 1501 Sanayi Ar-Ge Projeleri Destekleme Programı kapsamında desteklenmeye uygun bulundu.

Prof. Dr. Özgüney’i makamında ağırlayan EÜ Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak, “Üniversitemiz akademisyenleri tarafından yürütülen projeler, TÜBİTAK’ın çeşitli programları kapsamında desteklenmeye devam ediyor. TÜBİTAK’a en fazla proje yapan ve projesi en çok destek gören üniversiteler içerisindeyiz. Ayrıca Tekstil ve Konfeksiyon Araştırma Uygulama Merkezimiz, hem ordumuzun hem de emniyet mensuplarımızın giysi ve teçhizatlarına yönelik pek çok çalışma yürütüyor. Prof. Dr. Arif Taner Özgüney hocamızın yürüttüğü proje ile termal kameraya karşı kamuflaj sağlayan kıyafet geliştirilmesi planlanıyor. Hocamızı ve proje ekibini tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum” diye konuştu.

Bu habere dikkat 

Termal kameraların tespit edemediği askeri kıyafet tasarlayacaklar

Projenin amacını anlatan Prof. Dr. Arif Taner Özgüney, “Orta ve Uzun Dalga Kızılötesi Bölgesinde Tespit İmkanı Azaltılmış Askeri Kamuflaj Yapılarının Geliştirilmesi’ isimli projemizde askeriyede görüntüleme sistemlerinden biri olarak kullanılan termal kameralara karşı kamuflaj sağlayan askeri personel kıyafeti geliştirmeyi hedefliyoruz.  Bu bağlamda, düşük emistivite değerine sahip, vücut sıcaklığını tekstil yüzeyi içerisine absorblayarak personel güvenliği ve konforunun sağlanabileceği, termal kameralar tarafından tespit imkanı azaltılmış askeri ürünler ortaya çıkarmayı planlıyoruz. Projemiz, TÜBİTAK -TEYDEB 1501 Sanayi Ar-Ge Projeleri Destekleme Programı kapsamında desteklenmeye uygun bulundu. Desteklerinden dolayı Rektörümüz Prof. Dr. Necdet Budak’a ve üniversite üst yönetimine teşekkür ediyorum” dedi. İZMİR(Ege Ajans)

İnstagram hesabımız

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
rk
rk