DOLAR 17,9523 0.05%
EURO 18,5430 -0.05%
ALTIN 1.031,36-0,12
BITCOIN 429957-1,75%
İzmir
30°

AÇIK

13:15

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

Türk Sağlık-Sen: Sesimizin duyulması için bugün işi bırakıyoruz! (İzmir)

Türk Sağlık-Sen: Sesimizin duyulması için bugün işi bırakıyoruz! (İzmir)

ABONE OL
Aralık 6, 2021 13:06
Türk Sağlık-Sen: Sesimizin duyulması için bugün işi bırakıyoruz! (İzmir)
0

BEĞENDİM

ABONE OL
ADS 740X90

İzmir’de sağlık çalışanları, sadece doktorlara gelen maaş zammına ve sağlıkta haksızlığa karşı bugün iş bırakma eylemi yaptılar.

Türk Sağlık-Sen Şube Başkanları Barış Koçak ve Şenol Atıcı’da bugün sağlık çalışanlarının sesi oldu. Sadece Doktorlara yapılan zamlar diğer emekçi sağlık çalışanlarını kızdırdı. Türk Sağlık-Sen başkanları seslerinin duyulması için eylem sırasında basın açıklamasında bulundu.

Yapılan açıklamada “Sağlık çalışanlarımızın tamamının ücretlerine zam yapılması için başlattığımız mücadelede Perşembe günü açıklama yapmış, Cuma günü ise 1 saat işe geç gelmiştik. Bugünde iş bırakarak tepkimizi gösteriyoruz. Bizim talebimiz ve tüm sağlık çalışanlarının beklentisi makul, sürdürülebilir ve kalıcı bir ücret politikasının benimsenmesi sağlık çalışanlarımızın tamamının bundan faydalanmasıdır.

Doktorlarımız zammı hak ediyorlar, yapılsın bir itirazımız olmaz, olamaz. Bizim isteğimiz tüm sağlık çalışanlarının ücretlerinin arttırılmasıdır. Çünkü sağlık çalışanlarımızın tamamı ekonomik sıkıntı yaşamaktadır. Çünkü tüm sağlık çalışanlarının ücretleri erimiştir. Bir günde hem açıklanıp hem de TBMM’de kabul edilen düzenleme eksik olmuştur.” denildi.

 

“Cefanın talipleri sağlık çalışanlarımızın tamamıdır.”

Konuşmanın devamında başkanlar, “Pandemide omuz omuza cephede savaş veren kahramanlar, tüm zorluklara rağmen hiç yılmadan devletine ve milletine hizmet eden cefakarlar, Kısacası cefanın talipleri sağlık çalışanlarımızın tamamıdır. Ayrı, gayrı olmaz. Sağlık çalışanları bir bütündür. Sağlık hizmetleri bir ekip işi olduğuna göre bu ekibin her bir çalışanı değerlidir. Bizde çalışanlara bir bütün olarak bakarız. Ne ayrımcılığı kabul ederiz, ne de ekonomik kayıplarımızın görmezden gelinmesine razı oluruz. Çünkü biz Türk Sağlık-Sen’iz, bizim için her bir çalışan değerlidir. Onların derdi, derdimiz, isteği, isteğimizdir.” diyerek sağlık çalışanlarına destek verdi.

Türk Sağlık-Sen İzmir: Sesimizin duyulması için bugün işi bırakıyoruz!

Sosyal medyada algı oyunları yapılıyor

Sosyal medyadaki propagandalar hakkında ise, “Son günlerde görüyoruz ki, özellikle sosyal medyada algı oyunları ve yalanlarla sağlık çalışanlarının arasına fitne sokulmaya çalışılıyor. Çalışanlar için verdiğimiz haklı mücadeleye nifak tohumu ekip, ilgiyi ve gündemi başka yönlere çekmek isteyenler var. Gerçekleri değiştirip farkı yansıtmak gibi çirkinliklerle uğraşanlar var. İyi bilsinler ki onlara ne bizler, ne de çalışanlarımız fırsat vermez. Bu Kirli oyunlar tutmaz. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonrada kaynağından doğru bilgilere itibar edilmelidir.” diyerek tepki gösterildi.

Bu haber hoşunuza gidebilir.

Talebimiz çalışanların ekonomik sıkıntılarının giderilmesi içindir.

Konuşma sonunda taleplerini belirten Türk Sağlık-Sen, “Çalışanları memnun edecek, sağlık kurum ve kuruluşlarının tamamında görev yapan çalışanları kapsayacak makul bir ücret artışı bekliyor ve ümit ediyoruz. Sağlık müdürlüklerinden, toplum sağlığı merkezlerine, aile hekimliğinden acil sağlık hizmetlerine, Bakanlık Hastanelerimizden, Üniversite hastanelere kadar velhasıl sağlık kurum ve kuruluşlarımızın tamamında görev yapan tüm çalışanlarımız ve mesai arkadaşlarımıza bu artış yapılmalıdır. Bundan faydalanmalıdırlar.

TBMM’de bu konuda düzenleme yapılacağı yetkililer tarafından ilan edilmişse de biz bunun bir an önce hayata geçmesini, kamuoyu ile paylaşılmasını istiyoruz. Mücadelemizde kararlıyız, sağlık çalışanları ile birlikte hakkımızı almanın gayretindeyiz. Türk Sağlık-Sen olarak tüm platformlarda mücadelemizi sürdüreceğiz, sağlık çalışanlarının gür sesi olmaya devam edeceğiz.” şeklinde açıklamalarda bulunuldu.

 

Türk Sağlık-Sen İzmir: Sesimizin duyulması için bugün işi bırakıyoruz!

Bizi instagram’dan takip edebilirsiniz.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
rk
rk