DOLAR 17,9645 0.1%
EURO 18,5463 0.01%
ALTIN 1.031,36-0,12
BITCOIN 430517-2,41%
İzmir
30°

AÇIK

13:15

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

Türk Tabipler Birliği grev yapacak, aciller dışı sağlık hizmeti duracak!!

Türk Tabipler Birliği grev yapacak, aciller dışı sağlık hizmeti duracak!!

ABONE OL
Aralık 14, 2021 15:06
Türk Tabipler Birliği grev yapacak, aciller dışı sağlık hizmeti duracak!!
0

BEĞENDİM

ABONE OL
ADS 740X90

TTB öncülüğünde yarın sağlıkçılar grevde olacak. Bu grev ile birlikte acil dışındaki tüm sağlık hizmetleri ara verecek.

Türk Tabipler Birliği (TTB) ile sağlıkçılar hakları için grev yapacak. Bu sebepten dolayı hastanelerde acil dışındaki tüm hizmetler duracak.

Bu haber hoşunuza gidebilir

Türk Tabipler Birliği grev yapacak, aciller dışı sağlık hizmeti duracak!!

Prof. Dr. Şebnem Korur grev mektubu yayınladı

Yayınlanan grev mektubunda, “Mesleğimizin gittikçe değersizleştirildiği, yükümüzün de giderek arttığı salgın günlerinde hep birlikte olduğumuz biricik örgütümüzün gücüyle, Beyaz Yürüyüşle yükselen Beyaz Forumla ortaklaştığımız değerlerde birlikteliğimizin, o coşkulu ve umutlu yürüyüşümüzün verdiği cesaretle bir kez daha size sesleniyorum…

 

Özellikle son zamanlarda dayanışmamızı büyüterek sürdürdüğümüz eylemlerle hem özlük haklarımız için hem de bizi değersizleştiren sağlık politikalarına dair kurulan sözün karşılık bulduğunu hep birlikte gördük. “Emek Bizim Söz Bizim” diyerek başlattığımız mücadele programımız, kamudan istifaları, yurtdışına göçleri, şiddet sayılarını, geçinemiyoruz çığlıklarını göz ardı edemeyecekleri bir biçimde ülke sağlık gündeminde ana gündem haline getirdi. Bakanlık daha fazla sessiz kalamadı.

Emeğimizin gücü ve mücadele kararlılığı sağlık bütçe görüşmelerine yansıdı. Bir telaşla bu güçlü ve haklı mücadeleye yanıt olarak 1 Aralık günü hazırlanan tasarıyla sözde iyileştirme adı altında hekimlerin arasındaki eşitsizliği daha da derinleştirdiler. Hekimlerin çalışma arkadaşlarını görmezden gelip bu düzenleme ile bizleri ve ortak mücadelemizi bölmeye soyundular. Sonrasında bu tasarıyı da geri çekerek belirsiz bir zamana ertelemeleri öfkemizi birbirimize yöneltmemize ön ayak olarak mücadelemizi etkisizleştirme çabası olarak karşımıza çıktı.” dedi.

 

Emek Bizim, Söz Bizim

Korur konuşmanın devamında, “Unutulmamalıdır ki, başlattığımız bu mücadele sadece hekimler için değil; tüm toplum için, sizin, bizim, hepimiz içindir. Bizi yalnızlaştırmalarına, dayanışmamızı kırma çabalarına izin vermeyeceğiz. Biz “Emek Bizim, Söz Bizim” dedik, demeye de devam edeceğiz.” dedi.

Bizi Instagram’dan takip edebilirsiniz

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
rk
rk