DOLAR 17,9711 0.01%
EURO 18,3088 0.1%
ALTIN 1.018,760,19
BITCOIN 421167-2,33%
İzmir
37°

AÇIK

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Üniversite Kentinde Örnek Protokol!

Üniversite Kentinde Örnek Protokol!

ABONE OL
Nisan 20, 2022 10:02
Üniversite Kentinde Örnek Protokol!
0

BEĞENDİM

ABONE OL
ADS 740X90
Teknoloji, yenilik ve yaratıcılık odaklı girişimciliği destekleyen Buca Belediyesi, Tınaztepe Üniversitesi ile örnek bir iş birliği yaptı. Bu kapsamda, Ar-Ge, tasarım, inovasyon ve girişimcilik konularında ortak çalışmalar yürütülecek.

 

 

Buca Belediyesi ve İzmir Tınaztepe Üniversitesi arasında iş birliği protokolü yapıldı. Protokolü Buca Belediye Başkanı Erhan Kılıç ve İzmir Tınaztepe Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Güvençer imzaladı.

Bu Haber Hoşunuza Gidebilir

Üniversite kenti olmanın avantajlarını bilimle iş birliğine dönüştürdüklerini belirten Başkan Kılıç, protokolün kente hayırlı olmasını diledi.

 Üniversite Kentinde Örnek Protokol!

NELER YAPILACAK?

İmzalanan protokol kapsamında, teknoloji geliştirme merkezleri, teknoloji transfer ofisleri ve teknoloji geliştirme bölgeleri arasında ulusal ve uluslararası destek programları uygulanacak. Ar-Ge, tasarım, inovasyon, üniversite-sanayi iş birliği faaliyetleri yürütülecek. Fikri ve sınai hakların korunması ve ticarileştirilmesi ile girişimcilik konularında ortak çalışmalar yapılacak. Girişimciler için eğitimler, mentörlük ve yatırımcı-girişimci buluşmaları düzenlenecek. Ar-Ge, tasarım, inovasyon ve girişimcilik konularındaki Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, TÜBİTAK, İzmir Kalkınma Ajansı, KOSGEB, Avrupa Birliği fonları gibi destek mekanizmaları kapsamında yapılacak başvurularda ortak, paydaş ya da destekçi olarak iş birliği yapılacak.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
rk
rk