DOLAR 13,54570.75%
EURO 15,43620.61%
ALTIN 787,750,23
BITCOIN 570440-1,69%
İzmir

HAFİF YAĞMUR

13:18

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

“Yaralarımızı el birliğiyle sardık”

“Yaralarımızı el birliğiyle sardık”

ABONE OL
Ekim 30, 2021 12:14
“Yaralarımızı el birliğiyle sardık”
0

BEĞENDİM

ABONE OL
ADS 740X90

Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal, 30 Ekim İzmir depreminin yıl dönümünde geçtiğimiz yıldan bugüne kadar gelinen süreçte yapılan çalışmaları değerlendirdi. Sandal, Bayraklı’nın yaralarını el birliğiyle sardıklarını belirtti.

30 Ekim İzmir depreminin en çok etkilediği ilçe Bayraklı’da, meydana gelen yıkımların ve yitirilen canların üzüntüsünü ilk günkü gibi hissettiklerini belirten Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal, 1 yılda yapılan çalışmaları anlattı.
Başkan Sandal, “Geçtiğimiz yıl yaşadığımız depremde hemen olay yerine gittik. Acilen kriz masası oluşturarak, gece gündüz demeden görevli personellerimizle depremzede vatandaşlarımızın ihtiyaçlarına koştuk.

Enkazın ilk günü İzmir Büyükşehir Belediyemiz ile 100’e yakın insanımızı enkazdan kurtardık. İlk gece için en önemli şey; binlerce vatandaşımızın sokakta, barınma ihtiyaçları, yemek, su, maske ve hijyen malzemeleri ihtiyaçlarına yanıt verebilmekti. O gece herkes yanımızdaydı ve yurttaşlarımızla el ele vererek tüm ihtiyaçları çözebildik. Bir yandan arama kurtarma faaliyetleri sürerken, diğer yandan belediye ekiplerimiz geceyi parklarda ve toplanma alanlarında geçiren binlerce vatandaşımıza çadır, battaniye, gıda, hijyen malzemeleri, ayakkabı gibi desteklerde bulundu.

“Yaralarımızı yardıma gelen tüm ekipler ve vatandaşlarımızla dayanışma içinde, el birliğiyle sardık”

Başkan Sandal, “Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu, sürecin başından bu yana neredeyse her gün bizden bilgi aldı, yapılacaklarla ilgili talimat verdi. Genel başkan yardımcılarımız, parti meclisi üyelerimiz, milletvekillerimiz bölgedeydi. İzmir Büyükşehir Belediyemiz başta olmak üzere diğer büyükşehir belediyelerimiz, arama kurtarma ekiplerimiz, jandarma, sivil toplum örgütleri, vatandaşlar sürekli yanımızdaydı. Biz bu süreçte planlamayı çok doğru bir şekilde yaptık. Vatandaşlarımızın bebek mamasında hijyen malzemesine, gıdadan farklı alanlara kadar her ihtiyacını hemen çözdük. Deprem sonrası evleri zarar gören vatandaşlarımıza destek amacıyla Bayraklı Belediyesi olarak Hürriyet Emlak ve Sanatçı Haluk Levent’in kurucusu olduğu AHBAP Derneği ile iş birliği yaptık. Bu kapsamda 20 ailenin 1 yıllık kira masrafları karşılandı. Yaptığımız diğer iş birlikleriyle de çadır sürecinden sonra Büyükşehir Belediyemiz aracılığıyla Uzundere’ye yerleşen ve konteyner kentte kalan yurttaşlarımızın mutfak araç gereçlerinden 3’lü beyaz eşya setlerine kadar ne ihtiyaçları varsa imkanlarımız dahilinde destekte bulunduk. Belediyemizin tüm imkanları 7/24 vatandaşımızın hizmetinde oldu.

Tüm gücümüzle; memuru, işçisi tüm çalışanlarımızla sahada görevdeydik. Parkları, toplanma alanlarını, çadırları, enkazları, arama kurtarma ekiplerini sürekli ziyaret ederek, ihtiyaçların tespit edilmesi ve koordineli şekilde hızla yanıt verilmesi için var gücümüzle çalıştık ve yaralarımızı yardıma gelen tüm ekipler ve vatandaşlarımızla dayanışma içinde, el birliğiyle sardık” diye belirtti.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
rk
rk