DOLAR 17,9560 -0.03%
EURO 18,3147 -0.02%
ALTIN 1.029,22-0,18
BITCOIN 4263272,30%
İzmir
32°

PARÇALI AZ BULUTLU

13:15

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

Yiğit Girgin: “Bodrum’da Turizmi Çeşitlendirmeli; Bölgeyi Bütüncül Yaklaşımla Tanıtmalıyız”
  • İzmir Haberleri
  • Ekonomi
  • Yiğit Girgin: “Bodrum’da Turizmi Çeşitlendirmeli; Bölgeyi Bütüncül Yaklaşımla Tanıtmalıyız”

Yiğit Girgin: “Bodrum’da Turizmi Çeşitlendirmeli; Bölgeyi Bütüncül Yaklaşımla Tanıtmalıyız”

ABONE OL
Temmuz 25, 2022 15:24
Yiğit Girgin: “Bodrum’da Turizmi Çeşitlendirmeli; Bölgeyi Bütüncül Yaklaşımla Tanıtmalıyız”
0

BEĞENDİM

ABONE OL
ADS 740X90

Yiğit Girgin: “Bodrum’da turizmi çeşitlendirmeli; bölgeyi bütüncül yaklaşımla tanıtmalıyız”

Bodrum’un bu dönem yerli ve yabancı turistin ilgisiyle karşılaştığını belirten Bodrium Hotel & SPA Genel Müdürü ve BODER Genel Sekreteri Yiğit Girgin, son iki yıla nazaran yüksek bir doluluk oranı yakaladıklarını söyledi.

Bodrum’un, sahip olduğu otelleri, cümbüş hayatı, kültürel varlıkları, gastronomisi ve doğal güzellikleriyle daha bütüncül pazarlaması gerektiğini lisana getiren Girgin, tanıtım faaliyetlerinin de buna nazaran düzenlenmesinin değerli olduğuna dikkat çekti.

Bodrum’un milletlerarası bir destinasyon olarak ilgi görmeye devam ettiğini lisana getiren Yiğit Girgin, “Bodrumlu turizmciler yıllardır kendi imkanlarıyla milletlerarası fuarlarda kıymetli tanıtımlar gerçekleştirdi. Sadece otellerin değil, kentin bir bütün olarak tüm zenginlikleriyle tanıtılması kıymetli. Şu anda Bodrum çok daha farklı bir pozisyona yükseldi. Bodrum’a bir talep yaratılması ve bu bölgenin bütüncül bir pazarlamayla tanıtılması gerekli. Sezonun yıl uzunluğu sürmesi için topyekün bir çalışma yapılmalı. Sürdürülebilir turizm modellerinin devreye alınarak sırf deniz, kum, güneş değil, Bodrum’da yıl boyunca yapılabilecek farklı etkinliklerle turizm çeşitlerinin de öne çıkartılması gerekiyor. Mahallî ve doğal eserlerimize sahip çıkarak turizmde eser çeşitliliğinin sağlanması Bodrum için çok değerli. Burada tarih, tabiat, ekoloji, gastronomi, mavi cins, şenlik ve kültür turizmleri de çeşitlendirilebilir” diye konuştu.

Uygun Konaklama İmkanı

Bodrum’un 125 bine yakın yatak kapasitesine sahip olduğunu ve yaz aylarında yazlıkçılarla birlikte kent nüfusunun 700 bine ulaştığını hatırlatan Yiğit Girgin, kent altyapısının da buna uygun olarak geliştirilmesi gerektiğini kaydetti.

‘Bodrum değerli bir kent’ üzere bir olumsuz algı yaratıldığını da vurgulayan Girgin, kelamlarını şöyle sürdürdü: “Her turizm kenti üzere Bodrumda da temmuz ağustos aylarında, yani yüksek dönemde fiyatlar artıyor. Bodrumda tatil yapmak isteyenler mayıs yahut eylül aylarında daha uygun fiyatlarla konaklayabilir. Farklı bütçelere nazaran konaklama alternatifleri var. Bodrum’un iklimi ve sunduğu imkanlar buna çok uygun. Bayram öncesinde, ‘Bodrum’a rezervasyonsuz gelmeyin’ söylemi gündeme geldi. Ben bu görüşe katılıyorum. Zira bizler rezervasyon sistemine nazaran işlerimizi planlıyoruz. Son dakika sürprizi yaşamamak için evvelden rezervasyon yaptırmanızı öneriyoruz” (BSHA)

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
rk
rk