Daha fazla hava durumu tahmini: İstanbul hava durumu

Bayraklı’da sanat şöleni

Bayraklı'da sanat şölen

Bayraklı’da sanat şölen

Bayraklı Belediyesi tarafından kente kazandınlan ve bu yıl kapılarını ikinci kez ziyaretçilerine açacak olan Bayraklı Uluslararası Homeros Edebiyat/Sanat festivali yerli ve yabancı konukların yanı sıra alan konserler, tiyatro oyunlan, atölyeler ve belgesel gösterimine de ev sahipliği yapacak. Etkinlikdere katılım ücretsiz olacak. Başkan Serdar Sandal, “Herkosi sanat ve edebiyat şölenimize bokilyoruz” dedi.

TİYATRO, KONSER, BELGESEL

29 Eylül Cuma günü kapılarını açacak Bayraklı Homeros Festivali kapsamında konserler, tiyatro oyunlan, eleştiri, yazı, tiyatro, mizah, şiir atölyeleri ve belgesel gösterimi de sanatseverlerle buluşacak. Oç günlük festivalin lik günündeki atölye etkinlikleri 10:00-14:00 saatleri arasında kültür merkezleri ve sosyal tesislerde gerçekleşecek. 20:15’teki açılış galası konserinde Teyfik Rodos, Baris Ince, Zeynep Halvaşi ve Görkem Ezgi Yıldırım Edebl Şarkılar lle Tepekule Kongre Merkezi’nde sahne alacak. I

 

MIKAIL ASLAN KULAKLARIN PASINI SİLECEK

30 Eylül Cumartesi 19.00’da Gülcan Altan, Levent Üzümcü ve Orhan Aydın “Unutma Bizi adlı tiyatro oyunu ile Tepekule Kongre Merkezi’nde seyirci karşısına çıkacak. 20:00’da Geniş Merdiven grubu Onur Açıkhava Tiyatrosu’nda kulakların pasını silecek. Ardından gecenin finalinde ise Mikall Aslan yine Onur Açıkhava’da konser vorecek.

 

 

NAZIM ARAMIZDA!

Tepekule Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek 1 Ekim Pazar günkü etkinlikler ise 11:00’da Adasu Akın’ın mini konseriyle başlayacak. Törende Homeros ödülleri sahiplerini bulacak. 15:10’da Nebil Özgentürk’ün ‘Nazim Aramızda belgoselinin gösterimi yapılacak. Festivalin finall de 20:30’da Bayraklı sahilinde gerçekleşecek Kardeş Türküler konseriyle taçlanacak. Tüm etkinliklere katılım ücretsiz olacak.

 

29-30 Eylül/1 Ekim tarihleri arasında gerçekleşecek festivalle ilgili detaylı bilgiye www.homerosunkent bayrakli.com va Bayraklı Belediyesi internet sitesi ile sosyal medya hesaplanından ulaşılabilecek.

HERKESİ FESTİVALIMIZE BEKLİYORUZ

Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal, “Izmir’in kalbi Bayraklı’da bu yıl da Uluslararası Homeros Festivali ile şiir dinletilerini, konserleri, resim sergisi, tiyatro, belgesel gösterimi ve edebiyat söyleşilerini sanatseverlerle buluşturacağız. Yerli ve yabancı sanatçılarımızı Bayraklı’da ağırlayacağız. Herkesi sanat ve edebiyat şölenimize bekliyoruz” dedi.

Bir Cevap Yazın

%d