Belediye Memurlarından Karşıyaka Belediye Başkanı Cemil Tugay’a Son Uyarı !

Birlik Yerel-Sen Genel Başkanı Reşat Bozat, Karşıyaka Belediyesi’nde işçilerin maaşlarını, memurların ise Toplu İş Sözleşmesi haklarını alamadıklarını söyledi.

Başkan Bozat, “Karşıyaka Belediye Başkanı Cemil Tugay’ın şapkasını önüne koymasını istiyoruz. Belediyedeki işçi ve memur ödemeleri vahim durum” dedi.

Bozat, Belediye binası önünde yaptıkları basın açıklamasında, şunları söyledi, “Bugün burada hakkımız olan 14,925 TL olan Sosyal Denge Tazminatının ödenmesi için ses çıkarmak için toplandık. Memurların Sosyal Denge Tazminatı ücretleri 4 yıldır zamanında ödenmemekte olup son iki ay ise hiç yatmamıştı. Geçen hafta itibariyle yaptığımız mücadele sonucunda Şubat ayından kalan sosyal denge tazminatının ödemesi 2 parçada ödendi. Yerel seçimler öncesi bu eylemimiz başka taraflara çekilmesini istemiyoruz. Bu eylemi yapmamız için bize başka bir yol bırakmayan belediye yönetimi ve Karşıyaka Belediye Başkanı Cemil TUGAY’ın şapkasını önüne koymasını isteriz. Karşıyaka Belediyesinde maddi durumlar vahim hale gelmiştir. İşçiler maaşını memurlar ise Toplu İş Sözleşmesi haklarını alamamaktadır. Belediyeden alacağı bulunan emekçi arkadaşlarımız zor zamanlar geçirmektedir. Memurlar Ramazan ayı dolayısıyla alışverişinden kısmak zorunda kalıyor. Karşıyaka belediyesinin Ramazan Bayramı öncesi karamsarlığa düşürmesi ve bu vurdumduymaz tavırları her gün binlerce Karşıyakalıya hizmet veren memurlara yapılan reva mıdır!!!

BİZ MEMURLAR OLARAK HAKKIMIZ OLANI İSTİYORUZ!!!

“Çocuğuna okula giderken harçlık veremeyen arkadaşlarımızın olduğunu biliyoruz. Parça parça yatan Sosyal Denge Tazminatları gününde gelmediği için çalışan emekçilerimiz zorluk çekmektedir. Buna sebep enflasyon ve girdiler olarak gösterilse de önce çalışanın emeği verilmesi elzemdir. Yasa gereği ve imzalanan sözleşme gereği memurların alacağından belediye ve yönetimi sorumludur. Belediye başkanını kendi menfaati için uyarıyoruz. Bugünden itibaren ödenmeyen Sosyal Denge Tazminatları derhal yatırılmasını talep ediyoruz. Verilmeyen ve keyfi ödenmeyen 14925 TL Sosyal Denge Tazminatı ücretinin Mart ayı bordrolarımızla birlikte toplu dilekçe eylemi ve devamında hukuki süreci ve ayrıca kesintisiz eyleme başlayacağımızı buradan ilan ediyoruz” (izmiohaberleri.net)

 

Bir Cevap Yazın