Çocuklar yaşam evlerine kavuşuyor

Çocuklar yaşam evlerine kavuşuyor

Çocuklar yaşam evlerine kavuşuyor. Karşıyaka Kaymakamı Özkan Demir inşaatı süren çocuk evleri sitesinde incelemelerde bulundu.

Her biri 12 çocuğu barındıracak tek katlı 7 bloktan oluşan Çocuk Evleri Sitesinin inşaat çalışmalarını Karşıyaka Çocuk Evleri Sitesi Müdürü Turgay Akdoğan ile birlikte inceleyen Kaymakam Demir çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Çalışmaların kısa sürede biteceğini, çocukların son derece modern evlere kavuşacağını umduğunu belirten Kaymakam Demir ailesinden uzak çocuklarımızın bir an evvel bu güzel çocuk sitesinde yaşamaları içi elimizden geleni yapacağız.

Çocuklar yaşam evlerine kavuşuyor
Çocuklar yaşam evlerine kavuşuyor

Aile ve sosyal Politikalar İzmir İl Müdürlüğüne bağlı Karşıyaka Çocuk Yuvası 2020 yılı İzmir Depremi sonrası tahliyesi yapılmıştı.

Tümü hayırseverlerin katkısı ile yapımı gerçekleşecek olan 280 m2 (Her birinde 12 çocuk kalabilecek şekilde) ve 180 m2 (12 şer kişilik bebek) evlerinin 4 adeti klenex firması tarafından yapımı süratle devam ediyor. İzmir de faaliyet gösteren hayırsever bir sağlık grubu firması ise 2 adet yaşam ünitesinin de ruhsatlandırma çalışmalarında sona gelinmiş yaklaşık bir ay içinde yapımına başlanacak.

İnşaata çalışanlar Çocuk Evleri Sitesi Müdürü Turgay Akdoğan’ın ve kurum çalışanlarınınkendileri ile yakından ilgilendiğini belirterek teşekkür ettiler. (İzmirHaberleri.net)

Bir Cevap Yazın