El Emeği, Göz Nuru Ürünler Mahalleevleri Pazarı’nda Sizlerle

El Emeği, Göz Nuru Ürünler Mahalleevleri Pazarı’nda Sizlerle

Ayvalık Belediyesi Mahalleevleri ilçedeki kadın girişimciliğine önemli bir destek sunuyor. Kadınların ürettikleri el emeği ürünlerle bir yandan hayata daha aktif katılmalarını bir yandan da aile bütçelerine katkı sağlamalarını amaçlıyor. Dr. Fazıl Doğan (At Arabacılar) Meydanı’ndaki Mahalleevleri Pazarı’nda yaz boyunca haftanın 3 günü, (Perşembe, Cumartesi ve Pazar) birbirinden güzel ürünleri bulabilirsiniz.

Belediye Başkanı Mesut Ergin’in göreve gediğinde hayata geçirdiği projeyle kadınlar, yıl boyunca ürettikleri birbirinden güzel ürünleri Dr. Fazıl Doğan (At Arabacılar) Meydanı’ndaki Mahalleevleri Pazarı’nda satarak bütçelerine katkı sağlıyor. Kurslarda ürün yapım ve çeşitlendirme gibi konularda kapsamlı bir eğitim alan kadınlar, ürettikleri el emeği ürünleri Mahalleevleri’nin imkân yarattığı pazarda müşterilerle buluşturarak, maddi anlamda bütçelerine destek sağlamış oluyor.

Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin; “Faaliyetlerine aralıksız devam eden 5 mahalleevimizde üretilen el emeği ürünler bu pazarda müşterilerle buluşma imkânı buluyor. Kadınlar girişimciliği çok yönlü olarak uygulama ve öğrenmenin yanı sıra aile bütçelerine de önemli bir katkı sağlamış oluyor. Haftanın 3 günü açık olan Mahalleevleri Pazarı’nda herkes gönül rahatlığıyla hediyelik eşya alışverişini yapabilir” diye konuştu.

Bir Cevap Yazın