İZDO’dan Karaburunlu Öğrencilere Ağız ve Diş Sağlığı Eğitimi

İZDO'dan Karaburunlu Öğrencilere Ağız ve Diş Sağlığı Eğitimi

İzmir Dişhekimleri Odası (İZDO) Toplum, Ağız ve Diş Sağlığı Komisyonu, Karaburun Belediyesi’nin desteğiyle Karaburun’daki okullarda çocuklara yönelik çalışma gerçekleştirdi.

Ağız ve Diş Sağlığı Haftası kapsamında gerçekleştirilen iki ayrı etkinlikte yaklaşık 650 öğrenciye ağız ve diş sağlığı konusunda bilgiler verildi.

2 gün süren eğitimlerin ilk gününde Diş hekimleri Melis Daraoğlu Gürel, Ümran Kaya, Ahmet Özdikmenli, Hülya Doyurum, Olcay Tuna ve Emine Akgün, Karaburun Belediyesi Eğitim Koordinatörü İclal Sarıyılmaz ile birlikte Atatürk İlkokulu, Atatürk Ortaokulu, Karaburun Belediyesi Çocuk Konuk Evi’nde 350 öğrenciye; ikinci gününde ise diş hekimleri Melis Daraoğlu Gürel, Ahmet Özdikmenli, Özlem Abana, Filiz Tezgel ve Dila Naz Yiğitalp, Karaburun Belediyesi Eğitim Koordinatörü İclal Sarıyılmaz ile birlikte Mordoğan İmam Hatip Ortaokulu, Karaburun İlkokulu, Karaburun Ortaokulu’nda yaklaşık 300 öğrenciye ağız ve diş sağlığı hakkında bilgi verdi ve diş fırçalama tekniklerini anlattı.

Öğrencilerin ağız ve diş taramalarını gerçekleştiren diş hekimleri, öğrencilerin sorularını da yanıtladı.Eğitimin sonunda, öğrencilere Sensodyne marka diş macunu ve Cesaret Diploması ve Aile Bilgilendirme Belgesi verdi.

İZDO'dan Karaburunlu Öğrencilere Ağız ve Diş Sağlığı Eğitimi

Taramalar Devam Edecek

Çalışmalar hakkında bilgi veren İzmir Dişhekimleri Odası Yönetim Kurulu Üyesi Oda Saymanı Melis Daraoğlu Gürel, yapılan taramaların ardından ilçeyi yeniden ziyaret edeceklerini ve çalışmaların sonuçlarını kontrol edeceklerini, çalışmaların başka ilçelerde de uygulanabilir olduğunu ve başka ilçe belediyelerden talep gördüklerini ve değerlendirmenin ardından projeyi başka ilçelerde de gerçekleştireceklerini ifade etti.

Çalışmaları yürüten diş hekimleriyle bir araya gelen Karaburun Belediye Başkanı İlkay Girgin Erdoğan da, çalışmaları yakından takip ettiklerini, ağız ve diş sağlığının diğer hastalıklarla yakından ilgili olduğunu, bireylere küçük yaşta ağız ve diş sağlığı hakkında bilinçlendirmenin büyük önem taşıdığını söyledi. (İzmirHaberleri)

Bir Cevap Yazın