Kınık Belediyesi’den Minik Kalplere Oyuncak Kampanyası

Kınık Belediyesi'den Minik Kalplere Oyuncak Kampanyası

Kınık’tan Depremzede Çocuklara Sevgiyle Üretilmiş Kucak Dolusu Oyuncaklar

 

Başkan Doğruer: Yaralarımızı Birlikte Saracağız

 

Büyük yıkıma yol açan Kahramanmaraş depremlerinin ardından tek yürek olan Türkiye el birliği ile yaralarını sarmaya devam ediyor.

 

Deprem bölgesindeki her türlü ihtiyaca el uzatan ve depremin ilk gününden itibaren arama-kurtarma, barınma ve beslenme ihtiyaçları için seferber olan Kınık’ta, bu sefer de deprem bölgesinde bulunan çocuklara ulaştırılmak üzere oyuncak kampanyası başlatıldı.

 

Kınık Belediyesi'den Minik Kalplere Oyuncak Kampanyası

 

Depremin ağır travmasına maruz kalmış çocuklar için psikolojik yönden büyük önem taşıyan oyuncaklar, Kınık Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Çocuk Gelişimi Bölümü öğrencileri ve öğretmenleri tarafından üretilmeye başlandı.

 

 

Türkiye’nin zor günlerin üstesinden el birliği ile geleceğini ve bu süreçte yarınımızın garantisi çocukların yüzünde mutluluğa vesile olmanın büyük önem taşıdığını belirten Kınık Belediye Başkanı Dr. Sadık Doğruer: “Çocuklarımızın yüzünde mutluluğu görmek için öğretmen ve öğrencilerimiz iyi ki varlar. Kınık olarak elimizden gelen her imkanı sağlamaya çalıştık. Bu kez ise depremden psikolojik olarak etkilenen çocuklarımızın yüzlerini güldürmek istiyoruz. Bu yaşanan zorlu süreci kolaylıkla atlatmaları tek isteğimiz. Kınık Kaymakamımız Abdurrahman Çelebi, Milli Eğitim Müdürümüz Ömer Derelioğlu, Gençlik ve Spor İlçe Müdürümüz Mustafa Çelik ile birlikte 1 oyuncakla 1 çocuğun yüzünü güldürmek için uğraşan Kınık Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Çocuk Gelişimi Bölümü’nün öğrenci ve öğretmenlerimizi ziyaret ettik, ürettikleri oyuncaklar için bir kez daha teşekkür ettik” şeklinde konuştu.(İZMİRHABERLERİ)

 

Kınık Belediyesi'den Minik Kalplere Oyuncak Kampanyası

Bir Cevap Yazın