Kuduz Aşısı Krizi Korkutuyor ! (Özel Haber)

Kuduz Aşısı Krizi Korkutuyor ! (Özel Haber)

Ülke genelinde kuduz aşısı temini konusunda sıkıntılar yaşanıyor. Sağlık Bakanlığı'nın acil servislerde yapılan kuduz aşısı uygulamasında kısıtlamaya gitmesi

6 Ekim Yönetmeliği İçin Hekimler Tek Yürek !
Dr. Muhittin Demir Yaşamını Kaybeti
Spor Yaparken Yaralanmalara Sebep Olan 5 Hata

Ülke genelinde kuduz aşısı temini konusunda sıkıntılar yaşanıyor. Sağlık Bakanlığı’nın acil servislerde yapılan kuduz aşısı uygulamasında kısıtlamaya gitmesi dikkat çekerken, aşının hangi hastaya uygulanıp uygulanmayacağına acil servislerdeki enfeksiyon hastalıkları uzmanları karar veriyor.

Elde Kalan Son Kuduz Aşıları Dağıtıldı

Aşıların yurtdışından temin edilmesiyle ilgili yaşanan sıkıntının sadece Türkiye’de değil diğer ülkelerde de yaşandığına işaret eden Türkiye Acil Tıp Derneği Başkanı Prof. Dr. Serkan Yılmaz, Bilim ve Sağlık Haber Ajansı ‘na (BSHA) konuştu. Yılmaz, elde kalan son aşıların dağıtıldığını söyledi. Yılmaz, en çok sıkıntı yaşanan iller arasında İzmir, Akdeniz Bölgesi ve Güneydoğu Anadolu’daki bazı yerler olduğunu söyledi.

10 yılda 20 Kişi Kuduzdan Öldü

Tek çözümü aşı olan kuduz aşılarında yaşanan krizin ne zaman çözüleceği bilinmezken Türkiye’de son 10 yılda, 20 kişi kuduz nedeniyle hayatını kaybetti.

Kaynak: Bilim ve Sağlık Haber Ajansı