Menderes’te 30 Ağustos’ta Şehitler Unutulmadı

Menderes'te 30 Ağustos'ta Şehitler Unutulmadı

Menderes’te 30 Ağustos’ta Şehitler Unutulmadı. 30 Ağustos Zafer Bayramı kapsamında Menderes Belediye Başkan V. Erkan Özkan ilçedeki şehitlikleri ve şehit ailelerini ziyaret etti.

30 Ağustos Zafer Bayramının 101. yıldönümü coşkusu ülkenin dört bir yanında olduğu gibi Menderes’te de kutlandı. Menderes Belediye Başkan V. Erkan Özkan da resmi kutlamaların ardından ilçedeki şehitlikleri ve şehit ailelerini ziyaret etti.

Menderes'te 30 Ağustos'ta Şehitler Unutulmadı
Menderes’te 30 Ağustos’ta Şehitler Unutulmadı

Gün Boyu Sürdü

İlçede düzenlenen programlar kapsamında, ilk olarak ilçe meydanındaki Cumhuriyet Anıtı’na çelenk sunuldu. Ardından kaymakamlıkta tebrikat programı gerçekleşti. Tebrikat programı sonrası ilçe protokolü Özdere ve Gümüldür ’deki şehitlikleri ve şehit ailelerini ziyaret etti.

Menderes'te 30 Ağustos'ta Şehitler Unutulmadı
Menderes’te 30 Ağustos’ta Şehitler Unutulmadı

“Atatürkün İzinde Geleceğe”

Zafer coşkusunu 101 yıl önceki ruhla yaşadıklarını ifade eden Menderes Belediye Başkan V. Erkan Özkan, “İlçe Kaymakamlığımızın 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlediği törene katılım sağlayarak kaymakamlıkta gerçekleşen tebrikat programına katıldık. Ardından vatan için canlarını feda eden şehitlerimizin mezarlarını ziyaret ederek dua ettik, şehit ailelerimizle de bir araya geldik. Tüm şehitlerimizin ruhları şad olsun. Bu vatanı bizlere toprak kılan Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını özlem ve minnetle anıyorum. Atatürkün bizlere emaneti olan cumhuriyete sonsuza dek sahip çıkacağız. Onun izinden geleceğe miras devrimlerinin bekçisi olacak bu anlayışla Menderesimize ve Menderesli hemşehrilerimize hizmetlerimizi sürdüreceğiz. 30 Ağustos Zafer Bayramımız kutlu olsun” dedi. (İzmirHaberleri.Net)

Bir Cevap Yazın