Daha fazla hava durumu tahmini: İstanbul hava durumu

Bergama Belediyesi’nden Olağan Meclis Toplantısı

Bergama Belediyesi'nden Olağan Meclis Toplantısı

Bergama Belediyesi Mart ayı Olağan Meclis Toplantısı gerçekleştirildi.

Boşaltılan belediye eski binası için ne yapılması gerektiğine yönelik Cumhur İttifakı tarafından önerge verildi. Ayrıca yine Cumhur İttifakı tarafından verilen bir diğer önerge ile Bergama’ya gelen depremzedelerden katı atık bedeli alınmaması kararı verildi.

Belediye Başkanı Hakan Koştu’nun asrın felaketi depremin yaşandığı 11 il arasında bulunan Osmaniye’nin Bahçe ilçesine gitmesi nedeniyle meclis toplantısı Başkanvekili Cüneyt Umutlu başkanlığında Kültür Merkezi Salonu’nda gerçekleştirildi.

Meclis gündemine geçilmeden asrın felaketi depremde vefat edenlere başsağlığı, yaralılara acil şifalar dileyen Başkanvekili Umutlu, “Devletimiz ve milletimiz güçlü, el birliği ile yaraları saracağız. Belediye Başkanımız incelemelerde bulunmak üzere Osmaniye’nin Bahçe ilçesinde deprem bölgesinde. Belediye olarak elimizden gelen her şeyi depremzede kardeşlerimize yapmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

 

Bergama Belediyesi'nden Olağan Meclis Toplantısı

 

MECLİSTE GRUBU BULUNAN TÜM PARTİLERDEN YÜREĞİMİZİ YAKAN DEPREM İÇİN BAŞSAĞLIĞI MESAJI

 

Başkanvekili Cüneyt Umutlu’nun taziye mesajı ardından, belediye meclisinde grubu bulunan AK Parti, CHP, MHP ve DEVA Partisi grup sözcüleri partileri ve meclis üyeleri adına, asrın felaketi depremde vefat edenlere başsağlığı, yaralılara acil şifalar dilediler.

Daha sonra, Şubat ayı meclis tutanaklarının okunarak onaylandığı toplantıda, belediye başkanlığı, birimler ve komisyonlardan gelen konular görüşülerek karara bağlandı.

 

BERGAMA’YA GELEN DEPREMZEDELERDEN KATI ATIK BEDELİ ALINMAYACAK

 

Kahramanmaraş’lı depremin ardından Bergama’ya gelen depremzede ailelerden Katı Atık Bedeli alınmaması için Cumhur İttifakı Meclis Üyeleri tarafından bir önerge sunuldu.

Konunun acil olması nedeniyle, önerge meclis toplantısı arasında Plan Bütçe, Hukuk Komisyonları’nda görüşüldü. Oy birliği ile alınan komisyon kararları, aranın ardından meclis toplantısında oylandı. 2023 yılı için Bergama’ya gelen ve ikamet eden depremzedelerden katı atık bedeli alınmamasına için oy birliği ile karar verildi.

 

Bergama Belediyesi'nden Olağan Meclis Toplantısı

 

BOŞALTILAN BELEDİYE BİNASI İÇİN ÖNERGE

 

İzmir’de 2020 yılında meydana gelen depremin ardından hasar aldığı için boşaltılan belediye eski binasına ne yapılacağı yönünde Cumhur İttifakı tarafından verilen önerge de mecliste görüşüldü.

Cumhur İttifakı tarafından verilen ve mecliste okunan önerge görüşülmek üzere İmar, Hukuk, Plan Bütçe ve Deprem Afet Komisyonları’na oy birliği ile havale edildi. Belediye eski binasında önümüzdeki süreçte ne yapılması yönünde karar alınması için verilen önergenin ihtisas komisyonlarında görüşülmesi oy birliği ile kabul edildi.

Komisyonlarda yapılacak olan görüşmeler ardından boşaltılan belediye binasında nasıl bir yol izleneceği belirlenmiş olacak. Komisyonlardaki görüşmeler ardından belediye eski binası için Nisan 2023 Meclis Toplantısı’nda karar verilmesi beklenecek.

Görüşmelerin ardından Nisan Meclisi’nin 06 Nisan 2023 tarihinde saat 14.00’de yapılmasına karar verildi ve toplantı sona erdi.(İZMİRHABERLERİ)

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: