Daha fazla hava durumu tahmini: İstanbul hava durumu

Bornova’da Depremzedelere Barınma İmkanı

Bornova’da Depremzedelere Barınma İmkanı

Bornova Belediyesi, 2 deprem ile evsiz kalan 500 depremzedeye barınma imkanı sağlayacak. Deprem bölgesinden tahliye edilen vatandaşların barınma sorununa çözüm için harekete geçtiklerini ifade eden Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ, “Belediyemiz bünyesinde ki tesislerimiz, yurtlarımız, kurumlar arası işbirliği ile çevrede bulunan oteller ve duyarlı vatandaşlarımızdan gelen yardımlar sayesinde 500 kişiyi ilçemizde konuk edebileceğiz”dedi.

Başlattığı kampanya ile ihtiyaç duyulan yardımları toplamaya devam eden Bornova Belediyesi, İzmir’e gelecek olan depremzedeler için de kolları sıvadı.  Kendi bünyesinde bulunan tesisleri ve yurtları hazır duruma getiren Bornova Belediyesi, çevrede bulunan otellerle de iletişime geçti. Ayrıca bazı Bornovalılardan gelen ev açma isteğiyle birlikte  depremzedelerin barınma ihtiyacı da önemli ölçüde karşılanacak.

Bornova’da Depremzedelere Barınma İmkanı
Bornova’da Depremzedelere Barınma İmkanı

Başkan İduğ’dan Çağrı

Deprem bölgesinden İzmir’e gelmek isteyen depremzedelerin barınma sorununa çözüm bulmak için çalıştıklarını ifade eden Başkan Mustafa İduğ, “İlk etapta 500 kişiyi ağırlayabileceğiz. Bütün vatandaşlarımızdan bu konuda duyarlı olmalarını kullanmadıkları eşyalı evlerini depremzedeler için açmalarını istiyoruz. Bu konuda bizimle iletişime geçebilirler”diyerek çağrıda bulundu.

Bornova’da  Depremzedelere Barınma İmkanı
Bornova’da Depremzedelere Barınma İmkanı

Aynı Süreci Yaşadık

Bunun uzun bir süreç olduğunun da altını çizen Başkan İduğ, “Biz proaktif bir çalışma ile hızlı hareket ettik. Çünkü 2020 depreminde aynı süreci yaşadık. O zaman ortaya çıkan barınma sorununda belediyemizi vatandaşlara açtık. İş insanlarından da 140 daire bağışı gelmişti. Burada kalan insanlarımızın 1 yıl doğalgaz ve elektrik dahil tüm faturalarını iş insanları karşılamıştı. Kış şartları çok zor. Bu yüzden destek olan herkese çok teşekkür ediyoruz”diye konuştu.  (İzmirHaberleri)

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: