Bornova’da kadınlar kahvaltıda buluştu

Bornova’da kadınlar kahvaltıda buluştu

Bornovalı kadınlar 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü dolayısıyla düzenlenen kahvaltıda depremzede kadınlarla buluştu. Bornova Belediyesi tarafından ge

Bornova Belediyesi’nden Depremzedelere Arıcılık Kursu İmkanı
Bornovalı Kadınlardan Erkeklere Dayanışma Çağrısı
Bornova’dan Depremzedelere Psikolojik Destek

Bornovalı kadınlar 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü dolayısıyla düzenlenen kahvaltıda depremzede kadınlarla buluştu. Bornova Belediyesi tarafından gerçekleştirilen etkinlik depremden etkilenen vatandaşlara moral olurken yüzlerini de güldürdü.

Bornova Belediyesi Kent Arşivi ve Müzesi Dramalılar Köşkü’nde gerçekleşen kahvaltıya Bornova Belediyesi kadın meclis üyeleri, başkan yardımcıları ve kadın muhtarlar ile vatandaşlar katıldı. 6 Şubat depreminden ardından ilçeye gelerek belediyenin tesislerine konuk olan depremzede kadınların da yer aldığı etkinlikte yaraların beraber sarılacağına vurgu yapıldı. Birlik ve dayanışma mesajları verildi.

Bornova’da kadınlar kahvaltıda buluştu

Kahvaltı da yaptığı konuşma da tüm kadınların 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nü kutlayan Bornova Belediyesi Meclis Üyesi Bahar Gürsu, “Belediye olarak her zaman kadınlara pozitif ayrımcılık yaparak yanılarında yer aldık ve almaya devam edeceğiz. Bu gün burada bizimle olan depremzede vatandaşlara da geçmiş olsun diliyorum” diye konuştu.

Depremzedelere moral

Depremden etkilenen kadınlara 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’n de moral vermek istediklerini belirten Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ, “Bu zor günleri hep birlikte dayanışma ile aşacağız. İlçemizde ağırladığımız depremzedeler için de elimizden geleni yapıyoruz. Bu özel günde de onların yanında olmak ve biraz olsun sıkıntılarını unutmalarını sağlamak istedik” diye konuştu. (İZMİRHABERLERİ)