“Diyabetin Farkında Olalım, Kendimizi ve Sevdiklerimizi Koruyalım”

“Diyabetin Farkında Olalım, Kendimizi ve Sevdiklerimizi Koruyalım”

Ege Üniversitesi Hemşirelik Fakültesinde, öğrencileri diyabet hastalığı konusunda bilgilendirmek için “Diyabetin Farkında Olalım, Kendimizi ve Sevdikl

İkinci Yüzyılın İktisat Kongresi Hazırlıkları “Eğitim Çalıştayı” İle Devam Ediyor
Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü Kutladı
Menemen’den Deprem Bölgesine Yardım Eli

Ege Üniversitesi Hemşirelik Fakültesinde, öğrencileri diyabet hastalığı konusunda bilgilendirmek için “Diyabetin Farkında Olalım, Kendimizi ve Sevdiklerimizi Koruyalım” standı açıldı.

Hasta bakımında aktif görev alacak olan hemşirelik öğrencilerini diyabet hastalığı hakkında doğru bilgilendirmek ve bu konuda farkındalık oluşturmak amacıyla düzenlenen etkinliğe, Ege Üniversitesi Hemşirelik Fakültesi öğrencileri ile akademik ve idari personel katıldı.

“Diyabetin Farkında Olalım, Kendimizi ve Sevdiklerimizi Koruyalım”

“Diyabetin Farkında Olalım, Kendimizi ve Sevdiklerimizi Koruyalım”

Ege Üniversitesi Hemşirelik Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Fahriye Vatan, “Bu projede, son yıllarda ülkemizde ve dünyada önemli kronik sağlık problemlerinin başında gelen Diyabetes Mellitus (DM) hakkında; hasta bakımında aktif görev alacak olan hemşirelik öğrencilerini bilgilendirmeyi ve bu konuda farkındalık oluşturmayı amaçladık. Proje kapsamında Ege Üniversitesi Hemşirelik Fakültesi girişinde bir stant açtık. Stantta proje sorumlusu ve yürütücü hocalarımız öğrencilere diyabet hastalığı ile ilgili bilgiler verdiler. Gün boyunca öğrencilere DM farkındalığını vurgulamak amacıyla DM tanımı, çeşitleri, etiyolojisi, belirtileri, tanı kriterleri, tedavi ve korunma önlemleri ile ilgili bilgilerin yer aldığı ve çalışma ekibi tarafından hazırlanan eğitim broşürü dağıtıldı. Gönüllü öğrencilerin boy, kilo, bel çevresi ölçümleri yapılarak, DM risk düzeylerini belirlemek amacıyla Tip 2 Diyabet Risk Anketi (FİNDRİSK) uygulandı. Proje kapsamında görev alan akademisyenlerimize teşekkür ediyorum” dedi. (İzmirHaberleri)