EÜ’de Toplanan Ayni Yardımların İlk Etabı Deprem Bölgesine Gönderildi

EÜ’de Toplanan Ayni Yardımların İlk Etabı Deprem Bölgesine Gönderildi

Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan ilçelerinde art arda gerçekleşen yıkıcı depremlerin yaralarını sarmak adına tüm Türkiye ele ele vermeye devam ed

Karşıyaka Belediyesi 3. Yaş Üniversitesi’nde Mezuniyet Sevinci
Karşıyaka Belediyesi İşçi Alacakları Hakkında Açıklama Yaptı
Ayvalık 2022’de 342 Etkinlik Yaptı

Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan ilçelerinde art arda gerçekleşen yıkıcı depremlerin yaralarını sarmak adına tüm Türkiye ele ele vermeye devam ediyor. Ege Üniversitesi Senatosu kararınca başlatılan, akademik, idari personel ile öğrencilerin desteklediği ayni yardım kampanyasında toplanan malzemelerin ilk bölümü deprem bölgesine ulaştırılmak üzere yola çıktı.

Yardım toplama çalışmalarına katılan Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak, “Ege Üniversitesi olarak tek yürek depremzedelerin yanındayız. Başlattığımız ayni yardım kampanyası kapsamında akademik, idari çalışanlarımız ve öğrencilerimizin bağışlarıyla toplanan malzemeleri deprem bölgesine ulaştırılmak üzere yola çıkardık. Bölgede ikamet eden öğrencilerimizle iletişim kurmaya devam ediyoruz. Onların ihtiyaçlarını en ivedi şekilde karşılamak adına 7/24 hizmet veren ‘Canlı Destek Masası’ oluşturduk. Yardım kampanyamıza destek veren tüm personelimize ve öğrencilerimize teşekkür ediyorum” dedi.

EÜ’de Toplanan Ayni Yardımların İlk Etabı Deprem Bölgesine Gönderildi

EÜ’de Toplanan Ayni Yardımların İlk Etabı Deprem Bölgesine Gönderildi

Egeli sağlık personelinin bölgeye ulaştığını dile getiren Rektör Budak, “İlk etapta 28 sağlık çalışanımız, İskenderun Devlet Hastanesi Acil Servisine ulaştı. Gönüllü sağlık personelimizin bölgeye sevkiyatları sürecek. Senatomuzun aldığı kararlar doğrultusunda, Ege Üniversitesi ailesi olarak afetten etkilenen vatandaşlarımızın yanında olacağız. Yüreğimizi dağlayan bu zor günlerde acıyı yaşayan vatandaşlarımıza elimizden gelen yardımları yapmayı sürdüreceğiz. Bir kez daha vefat eden vatandaşlarımıza Allahtan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum” diye konuştu. (İzmirHaberleri)