Radyo ve Televizyon Üst Kurulu’nun Şaşırtıcı Kararı

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu’nun Şaşırtıcı Kararı

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK)’nun, Kahramanmaraş merkezli depremler sonrası yaptığı yayınlar nedeniyle; Halk TV ve Tele1'e üst

İkinci Yüzyılın İktisat Kongresi’nden Tüm Dünyaya
Ensia’dan Almanya’ya Temiz Enerji Çıkarması
Gazetecilik Suç Değil Halkın Haber Alma Hizmetidir
Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK)’nun, Kahramanmaraş merkezli depremler sonrası yaptığı yayınlar nedeniyle; Halk TV ve Tele1’e üst sınırdan 5’er kez program durdurma ve idari para cezası, Fox TV’ye ise üst sınırdan idari para cezası vermesi, halkın haber alma hakkına ve basın özgürlüğüne bir darbedir.
Ülkemizde meydana gelen ve 10 ilimizde etkili olan deprem felaketi, milyonlarca insanımızın hayatını derinden etkilemiş, maddi ve manevi büyük kayıplar ortaya çıkmıştır. Durum böyle iken bölgedeki aksaklıkları tüm gerçekliğiyle aktarmamak, binlerce yurttaşımızın feryadını duyurmamak gazetecilik mesleğine ihanettir.
Günümüzde ülkemizde en zor yapılan mesleklerin başında tarafsız gazetecilik geliyor. Özgür gazeteciliğin özgür birey ve toplum demek olduğunu, onurlu yaşamak için önce özgür olmak gerektiğini unutmadan mücadeleye devam edeceğiz.
Her şey harika diyen bir basın yerine, sorgulayan araştıran, kalemini budaktan esirgemeyen gazetecilerin ve basın organlarının yanında olacağız.
Radyo ve Televizyon Üst Kurulu’nun aldığı kararı kınıyoruz.(İZMİRHABERLERİ)